Європол: Майнінг криптовалют використовується для відмивання грошей та фінансування кіберзлочинів

Європейське агентство правоохоронних органів Європол розкритикувало майнінг криптовалют та рішення блокчейнів другого рівня, стверджуючи, що вони створюють «додаткові проблеми для розслідувань правоохоронних органів».

11 червня 2024 - 14:42
 0  68
Європол: Майнінг криптовалют використовується для відмивання грошей та фінансування кіберзлочинів
Автор зображення: brokker.news

У нещодавній 40-сторінковій доповіді про криптографічне шифрування, агентство, що базується в Гаазі, підкреслило, як майнінг криптовалют став привабливим методом для злочинців відмивати незаконні доходи.

Злочинці можуть використовувати майнінг криптовалют для приховування незаконних доходів, а в деяких випадках навіть отримувати додатковий зиск. Європол зазначає, що підозріла активність спостерігалася й у майнінгових пулах, зокрема у тих, що використовуються операторами програм-вимагачів.

«... схеми спільного майнінгу також використовувались шахраями для запуску їхніх фінансових пірамід. Наприклад, BitClub Network обіцяла заробіток через спільний майнінг, хоча насправді ці пули не існували; ошукані інвестори втратили сотні мільйонів євро», - Європол.

Однак, за словами Європолу, сам майнінг криптовалют є не єдиною загрозою, яку вони бачать в індустрії криптовалют. Європол також висловив занепокоєння щодо ширшого ландшафту криптовалют, підкресливши, що зростаюче використання zk-доказів (zero-knowledge proofs) та додатків другого рівня в блокчейні може ускладнити відстеження коштів.

Агентство попереджає, що ці технології «можуть спричинити додаткові проблеми для розслідувань правоохоронних органів», хоча й не уточнює конкретних проблем, які можуть виникнути через ці технології масштабування.

Більше того, у звіті визнається, що завдання відновлення гаманця злочинця може бути «значно ускладнене» через стандарт SLIP39, більш відомий як Shamir Backup. Цей стандарт, який використовується апаратними криптогаманцями, дозволяє створювати кілька резервних копій замість єдиної мнемонічної фрази. Кожна резервна копія складається з 20 слів, і для відновлення гаманця потрібна певна кількість, визначена користувачем, цих копій, що додає правоохоронцям додаткових труднощів, стверджує Європол.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.