Віталік Бутерін поділився своєю думкою про PoS в Ethereum перед Злиттям

Віталік Бутерін, співзасновник Ethereum та Брайан Армстронг з Coinbase вважають, що їх підтримка неминучого переходу Ethereum від консенсусу Proof-of-Work (PoW) до Proof-of-Stake (PoS) є результатом поступової зміни точки зору та позитивних суспільних ініціатив.

1 вересня 2022 - 11:47
24 листопада 2023 - 22:23
 0  26
Віталік Бутерін поділився своєю думкою про PoS в Ethereum перед Злиттям

Колись PoS був під питанням

У підкасті Around the Block вони приєдналися до експерта з процедур Coinbase Віктора Буніна для глибокого обговорення Злиття (The Merge), яке заплановане на середину вересня 2022 року.

Бутерін згадав своє минуле, коли він вивчав Proof-of-Stake як життєздатний протокол консенсусу для блокчейну Ethereum, до якого спочатку ставилися з недовірою через кілька невирішених проблем, які, здавалося, робили його невигідним.

Співзасновник Ethereum стверджує, що в одному з перших записів у блозі проекту від 2014 року було представлено алгоритм, що отримав назву «слешер», який представив ідею про те, що вузол буде покараний за голосування за дії, несумісні один з одним:

Це була моя спроба відповісти на проблему «nothing-at-stake», описану противниками proof-of-stake. У системі Proof-of-Work вам потрібно виконати вдвічі більше роботи, щоб побудувати поверх двох блоків, але в системі Proof-of-Stake ви можете просто підписати стільки документів, скільки захочете.

Бутерін подумав, що додавання очевидного покарання за підписання дій, що суперечать один одному, було б робочим рішенням. Протягом 2014 року дослідження вивчало припущення щодо безпеки, від яких Ethereum мав би залежати з PoS, і визначало, чи може PoS бути безпечнішим, ніж PoW, вимагаючи скорочення штрафів для зменшення вкладених депозитів, а не надання бонусів.

Порівняння Proof-Of-Stake та Proof-Of-Work

PoS — це свого роду метод консенсусу, відмінний від усталеної моделі Proof-Of-Work. З моменту свого створення основна мережа Ethereum покладалася на Proof-Of-Work, підтримуючи усталені блокчейни, такі як Bitcoin.

«Роботу» Proof-Of-Work виконують екстрактори, які використовують свої обчислювальні потужності для перевірки транзакцій і додавання блоків в блокчейн в рамках майнінгу. Хоча Proof-Of-Work подобається тим, хто його підтримує та стверджує, що це найнадійніший метод, ця процедура жахлива для екосистеми, що є важливою причиною, через яку Ethereum переключився на Proof-Of-Stake. Зрештою, PoS працює дещо інакше.

Система залежатиме від перевірених організацій, відомих як валідатори, для автентифікації транзакцій після того, як Ethereum перейде на механізм консенсусу Proof-Of-Stake.

Коментар Віталіка про екологічність Proof-Of-Stake

Поділившись твітом Ethereum Foundation, Бутерін прокоментував:

Увага: незважаючи на те, що злиття відбудеться 10-20 вересня, хардфорк Beacon Chain відбудеться 6 вересня. Перед цим обов'язково проінформуйте своїх клієнтів!

Інтеграція відбудеться не відразу, як зазначив Бутерін. Оновлення Bellatrix у Beacon Chain запустить процес, і приблизно через тиждень об'єднання, ймовірно, набуде чинності 15 вересня.

Це пов'язано з тим, наскільки складним є злиття: Proof-of-Stake замінить поточний механізм консенсусу Ethereum Proof-Of-Work. Зараз співіснують Beacon Chain, ланцюжок Ethereum proof-of-stake і основна мережа Ethereum, або основна загальнодоступна система, яку використовують усі. Проте Ethereum повністю перейде на PoS після закінчення процедури Злиття.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.