SEC звинуватила засновників HyperFund у шахрайстві на $1,7 млрд

Комісія США з цінних паперів і бірж (SEC) звинувачує засновників криптопроєкту HyperFund у шахрайській діяльності, внаслідок якої понад мільйон інвесторів втратили кошти на загальну суму $1,7 млрд. Про це йдеться на сайті регулятора.

30 січня 2024 - 14:33
30 січня 2024 - 14:34
 0  14
SEC звинуватила засновників HyperFund у шахрайстві на $1,7 млрд
Зображення: brokker.news

За даними SEC, аферисти обіцяли інвесторам високу прибутковість від участі у видобутку Bitcoin (BTC). Вони створили власну криптобіржу для залучення коштів на майнінг BTC, а також запустили проєкт у метавсесвіті.

Однак, замість інвестування, організатори використовували отримані кошти для виплат новим інвесторам за схемою Понці. Таким чином, зловмисники привласнили $1,7 млрд активів довірливих інвесторів.

Окрім шахрайства, засновникам HyperFund закидають незаконну пропозицію цінних паперів.

Попри масштаб афери, організатору проєкту Семюелу Лі, громадянину Австралії, загрожує максимум п'ять років ув'язнення. Таке ж покарання може отримати Бертон, відомий як Bitcoin Rodney. Третя обвинувачувана (Bitcoin Beautee) Бренда Чунга зможе уникнути тюремного терміну, якщо сплатить штраф і визнає усі звинувачення.

«Згідно з нашим позовом, Лі та Чунга приваблювали інвесторів обіцянками прибутку від майнінгу криптоактивів, але єдине, що видобув HyperFund, — це кишені своїх інвесторів», — прокоментував директор відділу правозастосування SEC Гурбір Гревал.

Варто зазначити, що нещодавно Естонія схвалила екстрадицію до США засновників хмарної платформи для майнінгу HashFlare та цифрового банку Polybius Bank Сергія Потапенка та Івана Турогіна. Американська влада звинувачує громадян балтійської держави у шахрайстві з криптовалютою та відмиванні грошей на суму $575 млн.

Це вже друга спроба екстрадиції Турогіна та Потапенка до США. Їхню видачу було схвалено у вересні минулого року, але наприкінці листопада суд Таллінна скасував це рішення.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.