Майнери Bitcoin за добу продали понад 10 000 BTC на суму близько $450 млн

Вчора, 17 січня, Bitcoin-майнери продали понад 10 000 монет, що стало найбільшим одноденним падінням їхніх резервів за останній рік.

18 січня 2024 - 11:44
 0  107
Майнери Bitcoin за добу продали понад 10 000 BTC на суму близько $450 млн
Зображення: brokker.news

Аналітична компанія CryptoQuant зафіксувала зниження резервів майнерів на 10 233 BTC, або приблизно на $450 мільйонів.

Майнери традиційно чергують фази накопичення та продажу Bitcoin. Згідно з минулорічним звітом Bitfinex, вони активно купували BTC з середини 2023 року, коли ціни та прибутковість були менш привабливими.

Проте останні місяці принесли зростання цін та доходності, тож майнери перейшли в фазу продажів. Це зазвичай відбувається для покращення грошового потоку або використання вищої ціни під час ринкових ралі. Нині курс першої криптовалюти коливається між $42 000 та $43 000.

Більше того, резерви BTC-майнерів опустилися до найнижчої точки з липня 2021 року, досягнувши 1,83 мільйона монет. Попри зниження, ця сума все ще становить значну вартість приблизно $78 мільярдів.

Хешрейт Bitcoin впав на 34%

Криптоіндустрія також спостерігає спад хешрейту Bitcoin, який досяг найнижчої точки за кілька місяців. Зниження частково спричинене рішенням майнерів перенаправити електроенергію до мережі під час екстремальних зимових штормів у США, щоб підтримати критично важливі служби та опалення осель.

Мережа BTC, що вважається ефективним інструментом для балансування електромережі, зазнала 34% зниження хешрейту з максимуму 629 EH/s до 414 EH/s. Це падіння пов'язують з обмеженнями споживання електроенергії для підприємств, встановленими Радою з надійності електромережі Техасу (ERCOT) у суворих погодних умовах.

Попри нещодавній сплеск продажів від майнерів, ціна BTC залишається відносно стабільною. Ця стійкість може бути пов'язана зі значним припливом коштів до ETF, де майже $900 мільйонів було інвестовано протягом перших чотирьох днів після їхнього запуску. Цей приплив може стимулювати значні покупки BTC на відкритому ринку.

Натомість акції компаній, що займаються майнінгом Bitcoin, не демонструють такої стійкості й відстають від свого сильного ралі 2023 року. Проте недавній дослідницький звіт Bernstein, опублікований 15 січня, припускає, що нинішня слабкість акцій компаній з майнінгу може представляти інвестиційну можливість.

Звіт вказує на два основні виклики для цих акцій після схвалення спотових Bitcoin ETF: зниження інтересу інвесторів до їх використання як інструменту заміщення та вплив нижчих цін на Bitcoin, що може призвести до подальшого зниження ефективності.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.