Кількість центральних банків, що беруть участь у проектах CBDC, майже подвоїлася за рік

Все більша кількість центральних банків у всьому світі мають юридичні повноваження випускати цифрові валюти центральних банків (CBDC).

9 травня, 2022 - 23:53
15 червня, 2022 - 11:03
 0  11
Кількість центральних банків, що беруть участь у проектах CBDC, майже подвоїлася за рік
David McBee / pexels.com

Порівняно з минулим роком частка центральних банків, які наразі розробляють CBDC або запускають пілотний проект, майже подвоїлася із 14 % до 26%, згідно з новим звітом Банку міжнародних розрахунків (BIS).

У звіті йдеться, що близько 62% центральних банків проводять відповідні експерименти або перевірки концепції.

Опитування, в рамках якого BIS зібрав відповіді до кінця грудня 2021 року, показує, що робота з роздрібними CBDC знаходиться на більш розвиненій стадії, ніж робота з оптовими CBDC. Близько 20% центральних банків просувають чи тестують роздрібні CBDC. Згідно з газетою, це вдвічі більше, ніж центральні банки, які створюють або пілотують оптову CBDC.

«У всьому світі понад дві третини центральних банків вважають, що вони, ймовірно, випустять роздрібні CBDC або в короткостроковій, або в середньостроковій перспективі», — йдеться у звіті.

За даними BIS, 9 із 10 центральних банків вивчають можливості CBDC, та:

«Більше половини зараз розробляють їх або проводять конкретні експерименти. Зокрема, робота над роздрібними CBDC перейшла на більш просунуті етапи.

Банк заявляє, що як пандемія COVID-19, так і поява стейблкоінів та криптовалют прискорили роботу центральних банків над CBDC, особливо в країнах з розвиненою економікою, де опитані установи заявили, що фінансова стабільність стала більш важливою як їхня мотивація для участі у проекти CBDC.

У середньому 79% центральних банків з розвиненою економікою заявили, що поява стейблкоінів і криптоактивів прискорило їхню роботу над CBDC, порівняно з 48% центральних банків з країн з ринком, що формується, і країн, що розвиваються.

BIS також вважає, що забезпечення ефективності транскордонних платежів все частіше стає причиною роботи над оптовими CBDC.

«Центральні банки вважають, що CBDC здатні пом'якшити ключові болючі точки, такі як обмежений час роботи поточних платіжних систем та довжина поточних ланцюжків транзакцій», — йдеться у документі.

BIS зі штаб-квартирою у швейцарському Базелі заявляє, що перебуває у спільній власності 62 центральних банків світу, які представляють країни, на які разом припадає близько 95% світового валового внутрішнього продукту (ВВП).

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам.