Глобальний регулятор посилює вимоги до стейблкоїнів

Комітет з банківського нагляду в Базелі (BCBS) оприлюднив нові критерії для стейблкоїнів, спрямовані на їх відокремлення від більш волатильних криптовалют, таких як Bitcoin.

15 грудня 2023 - 14:06
 0  12
Глобальний регулятор посилює вимоги до стейблкоїнів
Зображення: brokker.news

Консультативний документ, оприлюднений в четвер, містить 11 стандартів, яким повинні відповідати стейблкоїни, щоб їх класифікували як активи Групи 1b. Такі активи вважаються менш ризикованими, ніж непідтверджені цифрові активи.

Стандарти гарантують, що резервні активи, що підтримують стейблкоїни, мають високу кредитну якість, короткі терміни погашення та низьку волатильність. Цей крок є частиною ширших зусиль комітету з управління ризиками, пов'язаними з цифровими активами в банківському секторі.

Криптовалюти, такі як Bitcoin (BTC), підлягають найвищій категорії ризику з вагою 1250%, що вимагає від банків утримувати капітал, еквівалентний їх експозиції. Однак стейблкоїни з ефективними механізмами стабілізації можуть отримати переважне регуляторне ставлення Групи 1b. Це означає, що вони підлягають вимогам щодо капіталу, виходячи з вагових коефіцієнтів ризику їх базових експозицій, як зазначено в існуючій Базельській Рамці.

Щоб стейблкоїн відповідав цим вимогам, він завжди повинен бути здатним до викупу, що гарантує, що лише ті, що випущені регульованими суб'єктами з потужними правами викупу та управління, мають право на це. Стабільні монети, які не відповідають цим критеріям, належать до другої групи, що стикається з більш консервативним ставленням до капіталу.

BCBS підкреслює необхідність інвестування резервів стейблкоїнів в активи з високою кредитною якістю для мінімізації кредитного ризику, а також ці активи повинні бути захищені від ризиків банкрутства сторін, залучених до операцій із стабільними монетами.

Цей розвиток відбувається одночасно з тим, як глобальне рейтингове агентство S&P Global ввело систему оцінки стабільності стейблкоїнів, від одного бала для найсильніших до п'яти для найслабших, оцінюючи їх здатність підтримувати прив'язку до базових активів.

Ця новина є важливою для подальшого розвитку сфери стабільних монет та їх інтеграції в традиційну банківську систему. Нові вимоги можуть сприяти більшій довірі та стабільності ринку стейблкоїнів, але також можуть поставити деякі проекти перед загрозою невідповідності та вимушеного закриття.

Нагадаємо, що Базельський комітет з питань банківського нагляду - це міжнародний орган, який розробляє стандарти для банківського регулювання.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.