Експерти неоднозначно оцінюють роль технології віртуальної реальності у Метавсесвіті

На думку експертів, віртуальна реальність (VR) зрештою займе місце в Метавсесвіті, але не в найближчому майбутньому, враховуючи низькі темпи її впровадження.

25 Липень 2022 - 16:31
24 листопада 2023 - 22:07
 0  18
Експерти неоднозначно оцінюють роль технології віртуальної реальності у Метавсесвіті

Мало що може змагатися з відчуттям майже повного занурення у віртуальний світ — ось чому багато хто вважає, що ця технологія природно підійде для Метавсесвіту.

Це технологія, на яку Meta Марка Цукерберга робить великі ставки, вводячи облікові записи Meta, які, за його словами, дозволять користувачам легше отримувати доступ до своєї платформи Meta Horizons через гарнітури Oculus (VR).

Засновник та генеральний директор платформи метавсесвіту CEEK Мері Спіо також розмахує прапором метавсесвіту віртуальної реальності. В інтерв'ю Cointelgraph Спіо стверджує, що справжня сила Метавсесвіту не може бути реалізована, якщо користувачі не будуть повністю занурені до неї за допомогою пристроїв віртуальної реальності.

Платформа метавсесвіту Спіо CEEK допомагає творцям цифрового контенту, зокрема музикантам та спортсменам, безпосередньо зв'язуватися зі своїми фанатами в умовах віртуального світу.

Спіо сказала, що її платформа наголосила на зануренні у віртуальну реальність, тому що «переваги Метавсесвіту не можуть бути повністю реалізовані в режимі без віртуальної реальності».

«Віртуальна реальність забезпечує повне занурення та створює відчуття присутності, справжні емоції та спогади; нічим не відрізняється від фактичного перебування на той час і в тому ж місці у реальному житті».

Тим не менш, Спіо визнає, що їх метавсесвіт повинен забезпечувати доступність як для віртуальної, так і для не віртуальної реальності, оскільки контент, простота використання і доступність, як і раніше, необхідні для масового впровадження технології віртуальної реальності.

Вона вважає, що в найближчі два-три роки відбудеться «квантовий стрибок» для впровадження метавсесвіту та (VR).

Тим часом Джанін Йоріо, жінка, яка є генеральним директором з розробки екосистеми метавсесвіту Everyrealm, з цим не згодна.

За словами Йоріо, платформи Метавсесвіту та технологія (VR) повинні розвиватися виключно одна з одної, але без взаємного розгляду.

За її оцінкою, лише дуже невелика частина досвіду Метавсесвіту створюється для віртуальної реальності, такої як CEEK, а реальність, яка вносить суттєві зміни у світ, ймовірно, не з'явиться в найближчому майбутньому.

Причини цього криються в «технологічних перешкодах» і простому вподобанні випадкових застосувань цієї технологій:

«Люди зазвичай грають або взаємодіють із технологіями, поки займаються чимось іншим. Це неможливо при використанні гарнітури VR, яка ефективно блокує решту світу і робить користувача фізично вразливим під час її використання».

Її думка підтверджується цифрами, оскільки Statista виявила, що розмір ринку (VR) склав близько 4,8 мільярда доларів у 2021 році за наявності всього 2,4 гарнітури на сотню домогосподарств, згідно з маркетингом віртуальної реальності. Порівняйте цей показник з компаніями метавсесвіту Web2, ринкова капіталізація яких становить 14,8 трильйона доларів, та ринком токенів метавсесвіту вартістю 7,1 мільярда доларів, згідно з CoinGecko.

Тим часом креативний і технічний директор Human Park Рік Пірс зайняв у цьому питанні золоту середину.

В інтерв'ю Cointelegraph він сказав, що може пройти від п'яти до десяти років, перш ніж віртуальна реальність стане елементом, готовим для Метавсесвіту через обмеження на стороні розробників, а також через різні перешкоди на шляху до масового впровадження, хоча він визнав , Що реалізація (VR) «не за горами».

Для Пірса основною перешкодою є гарнітура, яку, за його словами, Oculus вирішив здебільшого, зробивши пристрій доступнішим. Тим не менш, підключення та ігровий процес залишаться складним завданням принаймні у найближчі п'ять років.

Пірс додав, що деякі обмеження інтеграції (VR) та Метавсесвіту можуть не мати рішення через «фізичні обмеження, які не дозволяють цим речам з'єднатися на фундаментальному рівні»:

«Коли ми побачили запуск VR, то побачили, що є потенціал. Але достатніх механічних компонентів, здатних принести задоволення, просто не було, і їх немає досі».

Human Park ще не запровадила віртуальну реальність на свою платформу, але каже, що це можливо у майбутньому.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.