Талібан звільнив заарештованих криптодилерів та заборонив криптовалюту в Афганістані

Таліби звільнили заарештованих криптовалютних дилерів після приблизно тижня утримання під вартою, але запровадили загальнонаціональну заборону на цифрові активи, посилаючись на боротьбу з шахрайством.

29 серпня 2022 - 11:28
24 листопада 2023 - 22:19
 0  24
Талібан звільнив заарештованих криптодилерів та заборонив криптовалюту в Афганістані

Згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ, 14 серпня сили Талібану без попереднього повідомлення здійснили наліт на 16 місцевих криптовалютних бірж у Гераті, третьому за величиною місті Афганістану, і заарештували торговців криптовалютою, а також закрили їхній бізнес.

Заарештовані криптодилери були звільнені наприкінці минулого тижня, але їм було запропоновано припинити всі операції, пов'язані з криптовалютами, повідомив Cryptonews.com генеральний директор однієї з місцевих криптобірж, який побажав залишитися неназваним з міркувань безпеки.

Генеральний директор додав, що вони не отримували попереднього попередження та поняття не мали, що таліби заборонили криптоактиви.

«Вони заарештували нас, щоб сказати, що ми не можемо продовжувати нашу діяльність», — сказав він.

Між тим, місцеві джерела стверджують, що три місяці тому таліби ввели заборону на криптовалюту. Сайєд Шах Саадат, голова відділу боротьби зі злочинністю поліції Герата, сказав, що центральний банк Афганістану, Da Afghanistan Bank, попросив вжити заходів проти криптовалютного бізнесу.

«Банк Афганістану заявив у листі, що торгівля цифровими валютами викликала безліч проблем і є обманом людей, тому вони мають бути заборонені», — сказав, як повідомляється, Саадат. «Ми діяли та заарештували всіх обмінників, причетних до цього бізнесу, та закрили їхні магазини».

Ходили чутки, що сили талібів також конфіскували криптовалютні запаси заарештованих криптовалютних дилерів. Проте генеральний директор спростував це твердження.

Повідомляється, що в Гераті, найзахіднішій провінції Афганістану, неподалік кордону з Іраном, знаходяться чотири з шести відомих афганських криптовалютних бірж.

Окрім Герата, місцеві криптобіржі наразі відновлюють свою роботу в інших провінціях Афганістану, сказав співробітник місцевої криптобіржі у Кабулі.

Як повідомлялося, кілька місцевих криптовалютних бірж в Афганістані намагалися працювати під прикриттям у жовтні минулого року після того, як таліби взяли під свій контроль країну, намагаючись не привертати їхньої уваги. Тоді Сайєд, генеральний директор і засновник криптовалютної біржі в Кабулі, висловив стурбованість з приводу того, чи таліби розглядатимуть криптоактиви як харам (що не відповідають законам шаріату).

«Багато мусульманських вчених представили свою точку зору (фетву) на криптовалюти, заявивши, що це халяль. Але таліби можуть відмовитися прийняти ці точки зору», — сказав він.

В ісламській теології лише об'єкти з внутрішньою цінністю можуть бути продані. Якщо вчений вважає, що криптоактиви мають цінність власними силами, а не є просто спекулятивними валютами, які не мають подальшого використання, він оголосить їх халяльними (відповідними законам шаріату).

Примітно, що таліби не представили єдину свою точку зору на криптовалюти і натомість заборонили їх, пославшись на ризики шахрайства.

Криптобіржі в Афганістані використовують модель однорангової мережі (P2P), що означає, що для купівлі або продажу криптовалюти клієнт має бути присутнім особисто і чекати, поки всі транзакції будуть оброблені. Угода здійснюється з використанням готівки і не вимагає розкриття інформації будь-якої зі сторін.

У своєму Глобальному індексі впровадження криптографії за 2021 рік аналітична компанія Chainalysis поставила Афганістан на 20-е місце зі 154 країн з погляду впровадження криптовалют.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.