Стейблкоїн TrueUSD втратив прив'язку до долара: що сталося?

TrueUSD (TUSD), один з популярних стейблкоїнів, що мав би відповідати долару США 1:1, втратив свою прив'язку 16 січня, впавши до $0.985. Це викликало занепокоєння серед інвесторів та змусило багатьох задуматися, що пішло не так.

16 січня 2024 - 12:01
16 січня 2024 - 12:02
 0  14
Стейблкоїн TrueUSD втратив прив'язку до долара: що сталося?
Зображення: brokker.news

Згідно з даними Chainlink, падіння почалося близько 11:00 UTC 15 січня, а до 23:15 TUSD вже торгувався на рівні $0.984. Причиною, як вважається, стала масовий розпродаж токенів, можливо, пов'язаний з переходом на інший стейблкоїн, Tether (USDT). За останні 24 години обсяг продажів TUSD склав понад $340 мільйонів, тоді як покупок – лише $296.8 мільйонів, що свідчить про чистий відтік капіталу в розмірі понад $43 мільйони.

Додають плутанини і чутки щодо прозорості TrueUSD. Раніше в криптовалютній спільноті з'явились повідомлення про проблеми з публікацією звіту про забезпечення токенів. Зокрема, 10 січня в системі API нібито відбулися збої і вона не змогла повідомити про вартість доларових активів в її резервах.

Нагадаємо, що TrueUSD з'явився на біржі Binance у лютому 2023 року, незабаром після початку розслідування американськими регуляторами емітента іншого стейблкоїну, Binance USD (BUSD), Paxos.

Останнім часом Binance прагнуло децентралізувати свої резерви в стейблкоїнах, тож поява TUSD могла бути пов'язана з цим стремлінням.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.