Криптовалютний ринок 2023: зростання DeFi та перехід NFT на L2

Звіт аналітичної компанії Flipside надає захоплюючий погляд на динамічний світ криптовалют у 2023 році, відзначаючи значне зростання користувачів та цікаві тенденції.

24 січня 2024 - 18:51
24 січня 2024 - 18:52
 0  12
Криптовалютний ринок 2023: зростання DeFi та перехід NFT на L2
Зображення: brokker.news

Згідно зі звітом, травень 2023 року став піковим періодом за кількістю нових користувачів, коли понад 8,8 мільйонів гаманців було активовано на різних блокчейнах. Це синхронне зростання на більшості мереж свідчить про те, що загальний ринковий настрій і надалі сприяє прийняттю криптовалют.

Цікавим спостереженням є активність «суперкористувачів», визначених як гаманці з понад 100 транзакціями. Ці користувачі переважно здійснювали транзакції, пов'язані з DeFi, а не з NFT. Однак на мережах L1, таких як Ethereum (ETH), спостерігається зворотній тренд, де продаж NFT більш поширений, що свідчить про перехід інвестицій в NFT на більш економічно ефективні мережі L2.

Flipside також повідомляє, що 2023 рік ознаменувався появою нових децентралізованих бірж (DEX) та маркетплейсів NFT, але активність користувачів залишається зосередженою на кількох провідних платформах, таких як Uniswap та OpenSea.

Ця концентрація, зумовлена мережевими ефектами, такими як ліквідність активів, підкреслює відносну незрілість криптовалютного ринку порівняно з традиційними фінансами. «Суперкористувачі» також демонструють різні уподобання щодо вторинних та третинних DEX, з помітним ухилом у бік продажу NFT.

Користувачі EVM переважно взаємодіють з одним блокчейном, при цьому 86,9% дотримуються однієї мережі. Однак значна частина досліджує різні мережі L2, особливо між Polygon та іншими сумісними з EVM рівнями, що свідчить про зростання комфорту щодо міжланцюгових взаємодій.

Звіт прогнозує, що наступний бичачий ринок буде обумовлений різноманітною діяльністю DeFi, що поставить перед існуючими мережами L2 завдання знизити витрати та покращити користувацький досвід. Очікується, що ця конкуренція сприятиме прийняттю EVM. Імовірною є поява нових блокчейнів, що відповідають конкретним потребам користувачів, що призведе до більш спеціалізованих екосистем та варіантів використання.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.