Гонконгський регулятор проводить розслідування відносно Worldcoin про порушення конфіденційності особистих даних

Гонконгська комісія у справах конфіденційності персональних даних (PCPD) розпочала розслідування щодо проєкту верифікації особистості Worldcoin через потенційні серйозні ризики для конфіденційності персональних даних.

2 лютого 2024 - 07:00
 0  14
Гонконгський регулятор проводить розслідування відносно Worldcoin про порушення конфіденційності особистих даних
Зображення: brokker.news

31 січня PCPD провела обшуки у шести приміщеннях, пов'язаних з Worldcoin у Гонконзі, для вилучення документів та інформації щодо їхньої діяльності.

Розслідування зосереджено на використанні Worldcoin технології сканування райдужної оболонки ока, що, на думку комісії, може порушувати положення Постанови про персональні дані (приватність) щодо обробки конфіденційних персональних даних.

Метод Worldcoin передбачає використання сфер, які сканують райдужну оболонку ока користувачів для підтвердження їхньої особистості. Цей процес викликає занепокоєння щодо безпеки та використання біометричних даних.

Ада Чун Лай-Лін, комісар Гонконгу з питань конфіденційності персональних даних, закликала громадськість бути обережними щодо обміну конфіденційною особистою інформацією, особливо через такі заходи, як сканування райдужної оболонки ока. Розслідування PCPD спрямоване на захист конфіденційності мешканців Гонконгу шляхом забезпечення дотримання місцевих законів про захист даних.

Комісія також надала рекомендації для осіб, які розглядають можливість надання своїх біометричних даних, наголосивши на важливості розуміння законності, обсягу, мети та передбачуваного використання збору даних. Вона підкреслила необхідність чіткості щодо розкриття даних, передачі, термінів зберігання та заходів безпеки, що вживаються для захисту цієї конфіденційної інформації.

Worldcoin стверджує, що біометричні дані, зібрані їхніми сферами, обробляються локально, а потім остаточно видаляються, а для додаткового захисту конфіденційності користувачів використовуються докази відсутності знання.

Докази відсутності знання є формою технології, яка, наприклад, може підтвердити вік людини, необхідний для вживання алкоголю, не розкриваючи її дати народження чи будь-яких інших особистих даних.

Попри інноваційний підхід до цифрової верифікації особистості, Worldcoin зіткнувся з проблемами, зокрема з недавнім припиненням своїх послуг Orb-верифікації в Індії, Бразилії та Франції.

Станом на грудень 2023 року Worldcoin повідомив, що понад 5 мільйонів людей створили облікові записи за допомогою цієї платформи. Розширення проєкту на Сінгапур та його присутність у різних регіонах світу свідчать про зростаючий інтерес до рішень цифрової ідентифікації, хоча й супроводжуються проблемами конфіденційності та регуляторною перевіркою.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.