Засновнику Binance заборонили залишати США до вироку суду

Чанпен Чжао, засновник криптовалютної біржі Binance, повинен залишатися в США до винесення вироку за порушення федеральних правил протидії відмиванню грошей. Таке рішення ухвалив 9 грудня 2023 року окружний суд США в Брукліні.

8 грудня 2023 - 19:57
 0  9
Засновнику Binance заборонили залишати США до вироку суду
Чанпен Чжао | Фото: AP

Це рішення скасовує попереднє рішення судді, який дозволив Чжао повернутися до Об'єднаних Арабських Еміратів.

Суддя Річард Джонс (Richard Jones) визнав, що скасування рішення іншого судді є неординарним, але він був переконаний аргументами Міністерства юстиції, які стверджують, що існує ризик того, що Чжао може втекти.

Джонс також зауважив, що розмір застави Чжао у сумі 175 мільйонів доларів є величезним, можливо, навіть безпрецедентним. Однак його значний статок як засновника Binance викликає обурення, що він може відмовитися від застави, щоб забезпечити свою свободу.

«Побоювання уряду підтверджуються переконанням, що переважна більшість майна обвинуваченого знаходиться за кордоном, і він має доступ до сотень мільйонів доларів у доступній криптовалюті», - сказав Джонс.

Чжао може отримати до 18 місяців ув'язнення за звинуваченнями у відмиванні грошей у зв'язку з твердженнями, що Binance ігнорувала кримінальні транзакції на своїх платформах.

У минулому місяці Binance погодилася сплатити понад 4,3 мільярди доларів у рамках історичного врегулювання, одного з найбільших корпоративних штрафів в історії США, а Чжао також погодився на особистий платіж у розмірі 50 мільйонів доларів.

Справа проти Чжао пролила світло на його складний міжнародний статус. Хоча Чжао є громадянином Канади, оскільки переїхав туди у віці 12 років, він більше не підтримує зв’язків з Канадою.

Суддя Джонс також вказав на те, що він врахував непідтверджену інформацію від Міністерства юстиції, яка свідчить про те, що Чжао отримав пропозицію про громадянство ОАЕ. Зважаючи на відсутність угоди про екстрадицію між цією країною і США, це додає обгрунтованості страхам щодо можливості втечі. Суддя також підкреслив статус мультимільярдера Чжао та відзначив, що його сім'я проживає в Об'єднаних Арабських Еміратах.

Незважаючи на ці питання, суддя Джонс пояснив, що вважає, що Чжао не представляє загрози для громадськості. Тому він дозволив йому залишатися на волі до винесення вироку в лютому, за умови, що він зобов'язаний залишатися на території континентальної частини США.

Цей розвиток подій є ще одним сигналом того, що криптовалютна індустрія продовжує стикатися з правовою невизначеністю.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.