Європейський Союз оприлюднив глобальні стандарти регулювання штучного інтелекту

Європейський Союз зробив значний крок вперед у сфері регулювання штучного інтелекту, ухваленням «Закону про ШІ», який фокусується на високотехнологічних сферах застосування штучного інтелекту.

3 лютого 2024 - 19:46
 0  11
Європейський Союз оприлюднив глобальні стандарти регулювання штучного інтелекту
Зображення: brokker.news

Цей законопроект, названий «історичним» комісаром ЄС Тьєррі Бретоном, запроваджує ризик-орієнтований підхід до нагляду за ШІ.

Закон передбачає чотири рівні ризику, що забезпечує зрозумілий і чіткий підхід до регулювання ШІ. Його виконання покладається на національні органи ринкового нагляду за підтримки Європейського офісу з питань ШІ при Європейській Комісії.

Закон зосереджується на високо ризикованих сферах, таких як використання ШІ урядом для біометричного спостереження. Також він поширює свою дію на системи, схожі на ChatGPT, вимагаючи прозорості перед їх випуском на ринок.

Це важливий крок встановлює етапи для подальшого просування закону через законодавчий процес, який включає голосування ключового комітету законодавців ЄС 13 лютого, а потім очікується голосування в Європейському Парламенті в березні чи квітні.

Підхід, передбачений Законом про ШІ, полягає в тому, що чим ризикованіша програма ШІ, тим більша відповідальність покладається на розробників. Цей принцип є важливим у таких критичних сферах, як набір на роботу та прийом до навчальних закладів.

Виконавчий віце-президент Європейської Комісії з питань цифрової ери Маргрет Вестагер наголосила, що акцент робиться на високо ризикованих випадках, щоб гарантувати, що розробка та застосування технологій ШІ відповідають цінностям та стандартам ЄС.

Запровадження Закону про ШІ очікується у 2026 році, при цьому окремі положення набудуть чинності раніше, щоб сприяти поступовій інтеграції нової регуляторної структури.

Окрім встановлення регуляторної бази, Європейська Комісія активно підтримує екосистему ШІ в ЄС. До цих зусиль належить створення Офісу ШІ, відповідального за моніторинг дотримання Закону, зокрема, зосередження уваги на фундаментальних моделях з високим впливом, які становлять системні ризики.

Закон про ШІ ЄС стане першим у світі комплексним законом про ШІ, метою якого є регулювання використання штучного інтелекту в ЄС для забезпечення кращих умов його розгортання, захисту людей та підвищення довіри до систем ШІ.

Окрім регулювання ШІ, ЄС також запропонував класифікувати криптовалюти як фінансові інструменти та запровадити суворіші правила для криптокомпаній, що не входять до ЄС.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.