Співзасновник Ethereum Віталік Бутерін закликав створювати мемкоїни «вищої якості»

Співзасновник Ethereum Віталік Бутерін дедалі частіше висловлюється щодо нинішнього захоплення криптоспільноти мемкоїнами.

1 квітня 2024 - 07:30
 0  14
Співзасновник Ethereum Віталік Бутерін закликав створювати мемкоїни «вищої якості»
Автор зображення: brokker.news

«Я хочу бачити більш якісні та веселі проєкти, які позитивно впливають на екосистему та світ загалом (а не просто "залучають користувачів")», - написав Бутерін у п'ятницю, 29 березня.  «Принаймні, більше хороших мемкоїнів, ніж поганих, ідеально було б, якби вони підтримували суспільні блага, а не просто збагачували інсайдерів і творців».

Бутерін також підкреслив потенціал монет-мемів як третьої форми фінансових технологій, що обслуговують різні суспільні цілі (наприклад, AntiCancerCoin або ClimateCoin).

Він також висловив занепокоєння щодо нинішнього сплеску мемкоїнів. За даними CoinGape, наразі в обігу перебуває понад 340 таких проєктів. Зазвичай, вони просто розкручуються засновниками та інсайдерами і не мають реальної цінності для широкого загалу.

Бутерін зазначив, що деякі з цих мем-монет навіть містять відверто расистські елементи в певних проєктах, зокрема в екосистемі Solana.

Бутерін висловив стурбованість тим, що ця категорія криптовалют домінує в обговореннях у криптопросторі у 2024 році. Він зазначив їхню історію, починаючи з Dogecoin у 2015 році, і те, як вони були актуальною темою протягом бичачого сезону 2020-2021 років. Проте цього разу їхнє відродження викликає занепокоєння, оскільки їм бракує інновацій та змісту.

Попри недоліки мемкоїнів, Бутерін навів успішний приклад, коли він подарував половину запасу токенів Dogelon Mars благодійному фонду Methuselah Foundation, сприяючи позитивним стосункам між фондом та спільнотою Dogelon Mars, фактично перетворивши ELON на благодійну монету.

Досліджуючи рішення, Бутерін підкреслив важливість створення змістовних та захоплюючих ігор у криптовалютному просторі.

«Якщо мета полягає в тому, щоб задовольнити бажання людей розважатися, ми повинні створювати не просто копіпаст-монети, а радше більш складні та цікаві ігри», - сказав він, виступаючи за розробку захоплюючих вражень, подібних до World of Warcraft, які пропонують одночасно розваги та користь.

Від мемів до багатомільярдних пампів і шахрайства

Мемкоїни стали окремим і суперечливим класом цифрових активів, що беруть свій початок з інтернет-культури, гумору та вірусних трендів. Ці монети, часто названі на честь персонажів, тварин або мемів, привернули значну увагу та інвестиційний інтерес, що призвело як до вражаючого зростання, так і до помітних ризиків.

Відомі проєкти, такі як Dogecoin і Shiba Inu, зачарували трейдерів та інвесторів по всьому світу. Спочатку сприйняті як жартівлива категорія активів, мемкоїни перетворилися на складний і мінливий сектор ринку, що приваблює як відданих прихильників, так і обережних скептиків.

На відміну від традиційних криптовалют, підкріплених матеріальними активами або практичними застосуваннями, мем-монети часто не мають внутрішньої вартості, сильно покладаючись на галас у соціальних мережах, підтримку знаменитостей та віртуальної спільноти для своєї оцінки. Ця мінливість робить їх сприйнятливими до різких коливань цін і спекулятивної торгової діяльності.

Мемкоїни, хоча й можуть здаватися привабливим способом швидкого збагачення, однак насправді вони таять у собі значні ризики. Шахрайські схеми, такі як «накачування і скидання» (pump-and-dump) та «висмикування килима з-під ніг» (rug pulls), маніпулювання ринком, а також інші шахрайські практики, часто ставлять під загрозу гроші довірливих інвесторів.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.