SEC офіційно схвалила заявки на створення спотових Bitcoin ETF

Офіційно схвалено перші в США регульовані біржові фонди (ETF) на спотовий Bitcoin, лише через день після того, як фальшиве оголошення з офіційного Twitter-акаунта SEC спричинило хаос на ринках.

10 січня 2024 - 23:25
12 січня 2024 - 00:44
 0  31
SEC офіційно схвалила заявки на створення спотових Bitcoin ETF
Зображення: brokker.news

10 січня регулятор ринку цінних паперів SEC схвалив заявки на реєстрацію ETF, подані ARK 21Shares, Invesco Galaxy, VanEck, WisdomTree, Fidelity, Valkyrie, BlackRock, Grayscale, Bitwise, Hashdex та Franklin Templeton. Ці схвалення стосуються змін правил, які дозволяють листинг та торгівлю біржовими фондами на спотовий біткойн на відповідних біржах.

Ці заявки були доступні на веб-сайті SEC протягом декількох хвилин, перш ніж з'явилося повідомлення «Помилка 404». Пізніше документ все ж відобразився на офіційному сайті Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC).

«Як більш детально описано у відповідно внесених виправленнях до пропозицій, кожна пропозиція має на меті лістинг та торгівлю акціями Трасту, який повністю або частково володітиме спотовим біткоїном. Цей наказ схвалює пропозиції на прискорених підставах», - схвалення SEC спотових BTC ETF.

Компанії вже заявили про готовність почати торгівлю - 11 січня. Генеральний директор VanEck Ян Ван Ек підтвердив це в інтерв'ю CNBC. Інші емітенти також повідомили про можливість швидкого запуску спотових операцій BTC ETF.

Це історичне рішення відкриває шлях для перших регульованих ETF у США, які дозволять інвесторам отримати прямий вплив на BTC без його безпосередньої купівлі чи зберігання.

Понад 10 років SEC відхиляла будь-які заявки на Bitcoin ETF, посилаючись на побоювання щодо потенційної маніпуляції ринком та шахрайства. Проте, судове рішення в серпні 2023 року на користь Grayscale, яке підтвердило можливість перетворення їхнього Bitcoin Trust в ETF, змусило регулятора переглянути позицію.

Очікується значний інтерес до нових ETF. Оцінки експертів варіюють від $14 мільярдів припливу інвестицій у перший рік (Galaxy Research) до $2.4 мільярдів протягом першого кварталу 2024 (VanEck).

Комісія має затвердити як реєстраційні форми (S-1 або S-3), так і 19b-4, подані кожним емітентом. Спільноти вже обговорюють заплановані комісії, які варіюються від 0.2% у BlackRock до 1.5% у Grayscale.

Затвердження Bitcoin ETF є значним кроком для криптовалютної індустрії та може сприяти її подальшому зростанню та інтеграції в традиційну фінансову систему.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.