Розробники Ethereum готуються обрати дату запуску оновлення Dencun в основній мережі

Розробники Ethereum 8 лютого готуються обрати остаточну дату оновлення Dencun в основній мережі . Це стане ключовим моментом для блокчейну, оскільки воно включає кілька покращень Ethereum (EIP), зокрема довгоочікуваний «протоданкшардинг».

2 лютого 2024 - 15:22
 0  28
Розробники Ethereum готуються обрати дату запуску оновлення Dencun в основній мережі
Зображення: brokker.news

Оновлення спрямоване на суттєве зниження транзакційних витрат на рішеннях 2 рівня, що знаменує собою нову еру ефективності та масштабованості для Ethereum.

1 лютого на Reddit основний розробник Ethereum Тім Бейко поділився успішним тестуванням оновлення Dencun. Засідання All Developer Execution Call (ACDE) 180 пролило світло на безперебійне виконання форка Sepolia 30 січня та майбутнє оновлення тестової мережі Holesky 7 лютого, що вказує на стабільний прогрес перед запуском в основній мережі.

Згідно з повідомленням у блозі Ethereum Foundation від 24 січня, оновлення Dencun пропонує важливі зміни для консенсусного та виконавчого рівнів Ethereum. Це продовження знакового оновлення Shapella, яке відбулося 12 квітня 2023 року, яке полегшило звільнення Ether зі стейкінгу і зіграло вирішальну роль у залученні більшої кількості інституційних інвесторів до Ethereum.

Бейко зазначив, що якщо майбутні тести й надалі матимуть позитивні результати, спільнота Ethereum може очікувати на визначення точного часу форку під час наступного All Core Developers Call (ACDC), запланованого на кінець наступного тижня.

Крістін Кім, віце-президент відділу досліджень Galaxy Digital, оцінила ймовірність активації основної мережі Dencun до кінця березня на рівні 80%, а потенційна більш рання активація наприкінці лютого – на рівні 40%.

Активація тестової мережі Goerli для оновлення мережі Dencun 17 січня запровадила важливі EIP, зокрема EIP-4844. Цей EIP започатковує інновацію протоданкшардингу, розроблену для різкого зниження транзакційних комісій на Ethereum 2 рівня шляхом оптимізації доступності даних за допомогою нової структури даних, відомої як «blobs».

Протоданкшардинг є революційним для зведених транзакцій (роллапів), які об'єднують транзакції поза мережею та забезпечують обчислювальний доказ для блокчейну Ethereum, значно знижуючи витрати, пов’язані зі зберіганням і обробкою даних..

Це покращення є частиною постійної еволюції Ethereum для підвищення масштабованості, зниження витрат і підтримки його позиції як провідної блокчейн-платформи для розробників і користувачів.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.