ООН: Північна Корея відмила $147,5 млн вкрадених криптовалют через Tornado Cash

Хакери з Північної Кореї відмили $147,5 млн вкрадених криптовалют через платформу Tornado Cash, йдеться у звіті ООН.

15 травня 2024 - 17:23
 0  35
ООН: Північна Корея відмила $147,5 млн вкрадених криптовалют через Tornado Cash
Автор зображення: brokker.news

Згідно з конфіденційною доповіддю ООН, яку отримало агентство Reuters, хакери, що діють за наказом уряду Північної Кореї, відомі як Lazarus Group, відмили майже $150 млн вкрадених криптовалютних активів за допомогою протоколу конфіденційності Tornado Cash.

Хакери перемістили ці кошти до Північної Кореї у березні 2024 року. Вважається, що ці активи були вкрадені рік тому на суму $147,5 млн з криптобіржі HTX, що належить Джастіну Сану, засновнику Tron.

Крипто-міксери, такі як Tornado Cash, є зручними інструментами для хакерів та шахраїв. Злочинці використовують їх, щоб зробити вкрадені криптоактиви анонімними та неможливими для відстеження.

Згідно з доповіддю Reuters, ООН наразі розслідує 97 кібератак з боку Північної Кореї, в результаті яких з 2017 по 2024 рік було викрадено близько $3,6 млрд криптовалют.

Тільки у 2024 році спостерігачі ООН зафіксували «11 крадіжок криптовалют ... на суму $54,7 млн», пов'язаних із «північнокорейськими IT-фахівцями, яких ненароком найняли невеликі криптокомпанії».

Сполучені Штати у 2022 році застосували санкції до Tornado Cash за нібито допомогу Північній Кореї в ухиленні від санкцій щодо транскордонних переказів. Однак розробники протоколу більше двох років спростовували ці звинувачення.

14 травня Олексій Перцев, розробник протоколу мікшування криптовалют Tornado Cash, був визнаний винним у відмиванні грошей, що може мати серйозні наслідки для розробників відкритого коду.

Перцева засудили до п'яти років і чотирьох місяців позбавлення волі за нібито відмивання незаконних активів на суму $1,2 млрд через цю платформу. Його адвокати мають 14 днів на оскарження рішення суду.

Використання Tornado Cash для відмивання вкрадених коштів не обмежується лише Північною Кореєю. Це один з найпопулярніших методів серед хакерів по всьому світу.

14 травня фірма з розслідування блокчейнів PeckShield виявила, що вкрадені Ether на суму $53 млн, пов'язані зі зламом Poloniex на $100 млн, були переведені в Tornado Cash.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.