Розробнику міксера криптовалют Tornado Cash винесено вирок у 64 місяці ув'язнення за відмивання грошей

Олексію Перцеву, творцю Tornado Cash - інструменту для забезпечення конфіденційності в мережі Ethereum, винесено вирок у вигляді 64 місяців позбавлення волі.

15 травня 2024 - 08:00
 0  52
Розробнику міксера криптовалют Tornado Cash винесено вирок у 64 місяці ув'язнення за відмивання грошей
Автор зображення: brokker.news

14 травня трійка суддів Нідерландів визнала розробника Tornado Cash винним у сприянні відмиванню 2,2 мільярда доларів США через криптовалютний міксер на базі Ethereum.

Адвокати Перцева стверджували, що притягати до відповідальності розробників за створення протоколів смарт-контрактів, доступних будь-кому, несправедливо. Цю позицію вже давно подтримують учасники криптоіндустрії.

Прокурори Нідерландів наполягали на тому, що розробник Tornado Cash не вжив заходів, щоб запобігти використанню платформи злочинцями, такими як Lazarus Group - кіберзлочинною групою з Північної Кореї.

Суддівська колегія з трьох осіб стала на бік обвинувачення, заявивши, що Tornado Cash було створено навмисно для незаконної діяльності. Один із суддів також зазначив, що технологічна ідеологія не звільняє людей від дії закону.

Перцева вперше заарештували в Нідерландах у серпні 2022 року, через кілька днів після того, як Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) застосувало санкції до Tornado Cash через звинувачення у відмиванні грошей та незаконному фінансуванні. Однією з головних справ, на яку посилалося OFAC, стала атака на Ronin Bridge проєкту Axie Infinity на суму 600 мільйонів доларів, яка є найбільшим зламом у сфері криптовалют на сьогоднішній день. Після восьми місяців ув'язнення його звільнили та помістили під домашній арешт.

Судді постановили, що його початкове восьмимісячне ув'язнення буде виключено з його 64-місячного терміну. Тепер Перцев відбуватиме покарання у вигляді позбавлення волі строком на чотири роки і шість місяців, а його адвокати матимуть 14 днів на оскарження вироку.

Прецедент Tornado Cash для справ щодо крипто-міксерів

Хоча інші розробники та співзасновники Tornado Cash беруть участь у судових розглядах в інших юрисдикціях, справа Перцева може стати прецедентом для того, як світові судові органи розглядатимуть децентралізовані протоколи конфіденційності та справи, що стосуються крипто-міксерів.

Співзасновників Tornado Cash Романа Шторма та Романа Семенова звинувачують у порушеннях законодавства США, справа Шторма все ще триває.

Влада також проводить розслідування щодо таких платформ, як Samourai Wallet, оскільки Міністерство юстиції США (DOJ) та його Мережа боротьби з фінансовими злочинами (FinCEN) посилюють контроль за крипто-міксерами.

Через відсутність чітких правил щодо DeFi та цифрових активів у США, справа проти крипто-міксерів та протоколів конфіденційності є особливо суперечливою, оскільки законодавці та правоохоронні органи не можуть дійти згоди щодо тлумачення законів.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.