Coinbase оскаржує повноваження SEC у федеральному суді США

Сьогодні в Нью-Йорку відбудеться слухання справи між криптобіржею Coinbase та Комісією з цінних паперів та бірж США (SEC), яке визначить подальший перебіг цієї суперечки. Від його результату може залежати доля низки токенів у Сполучених Штатах.

17 січня 2024 - 17:51
 0  24
Coinbase оскаржує повноваження SEC у федеральному суді США
Зображення: brokker.news

О 17:00 за київським часом суд розпочне розглядання клопотання Coinbase про відхилення позову SEC, поданого 6 червня 2023 року. Комісія стверджує, що біржа порушила федеральні закони про цінні папери, торгуючи 13 токенами, які, на її думку, є цінними паперами, зокрема Solana (SOL), Cardano (ADA), Polygon (MATIC), Filecoin (FIL), The Sandbox (SAND), Axie Infinity (AXS), Chiliz (CHZ), Flow (FLOW), Internet Computer (ICP), NEAR (NEAR), Voyager (VGX), Dash (DASH) та Nexo (NEXO).

Джеремі Хоган, партнер юридичної фірми Hogan and Hogan, зазначає, що клопотання про відхилення позову «рідко задовольняються», проте суддя Кетрін Полк Фаїл має історію винесення рішень на користь криптокомпаній. Зокрема, у 2013 році вона відхилила справу проти біржі Uniswap, звинуваченої у продажу «шахрайських токенів».

Coinbase вимагає закриття справи, оскаржуючи право SEC регулювати криптобіржі та відзначаючи, що Комісія не вимагала її реєстрації як біржі цінних паперів під час схвалення заявки на реєстрацію в квітні 2021 року. На думку Хогана, попри низьку ймовірність відхилення позову в американських судах, у біржі є певні шанси на перемогу.

«Враховуючи попереднє рішення судді щодо Uniswap, її чітке розуміння технології, визнання Ethereum як товару та визнання необхідності участі Конгресу в цьому процесі... я з великою цікавістю чекаю на результат», - написав Хоган 15 січня.
«Я не робитиму прогнозів щодо рішення судді Фаїл, але з впевненістю можу сказати, що вона ставитиме SEC суворі запитання», - зазначив експерт з криптоправа MetaLawMan.

Справа є частиною кампанії SEC проти криптокомпаній, розпочатої після краху FTX у листопаді 2022 року. Вона може визначити долю багатьох криптовалют на американському ринку.

SEC використовує схожий підхід, як і у справі проти Binance, посилаючись на недавнє рішення щодо Terraform Labs, яке визнало продаж компанією незареєстрованих цінних паперів. На думку Комісії, це рішення забезпечує додаткові підстави для її справ проти криптобірж.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.