CFTC: Шахраї використовують тему «ШІ» у просуванні небезпечних інструментів для торігвлі криптовалютами

Регуляторні органи звертають увагу на шахраїв, які використовують привабливість штучного інтелекту (ШІ) для просування криптовалютних торгових систем із хибними обіцянками високого та гарантованого доходу.

29 січня 2024 - 13:52
29 січня 2024 - 13:54
 0  11
CFTC: Шахраї використовують тему «ШІ» у просуванні небезпечних інструментів для торігвлі криптовалютами
Зображення: brokker.news

Оскільки використання автоматизованого програмного забезпечення для торгівлі набирає обертів, Комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами США (CFTC) опублікувала попередження для клієнтів, підкреслюючи, що ці системи ШІ не можуть однозначно передбачити рухи ринку.

Рекомендації для клієнтів під назвою «Штучний інтелект не перетворить торгових ботів на грошові машини» викриває шахрайські методи, які використовуються для залучення інвесторів, розповідаючи історії, подібні до історії Корнеліуса Йоханнеса Стейнберга, який виманив у довірливих жертв понад 1,7 мільярда доларів США в Bitcoin (BTC).

Згодом CFTC порадила трейдерам уникати спокусливих запевнень у високих прибутках від інструментів із підтримкою ШІ, попереджаючи, що такі перебільшені твердження часто не виправдовуються.

Мелані Дево з відділу освіти та інформування клієнтів CFTC стверджує, що трейдери повинні скептично ставитися до цих обіцянок ШІ, визнаючи потенційну можливість використання їх безпринципними особами для залучення необережних інвесторів.

Попри ці побоювання, деякі великі біржові платформи, такі як Bitget, продовжують інновації з використанням ШІ-ботів. Минулого липня генеральний директор Bitget Грейсі Чен повідомила, що їхні системи ШІ працюють, обробляючи історичні дані про стратегії для постійного вдосконалення.

Водночас підрозділи CFTC та Управління з технологічних інновацій ініціювали Запит на коментарі (RFC), щоб краще зрозуміти поточне та потенційне використання ШІ та його небезпеки на ринках деривативів.

Прагнучи отримати різноманітні відгуки, CFTC хоче виявити розуміння ролі ШІ в різних аспектах як традиційної, так і криптоторгівлі — від управління ризиками транзакцій до вдосконалених методів спостереження за ринком, а також впливу на сфери кібербезпеки, аналітики та обслуговування клієнтів.

Голова CFTC Ростін Бехнам наголосив на важливості узгодження наглядового контролю за технологічним прогресом, гарантуючи, що захист клієнтів залишається найважливішим фактором в міру розвитку ринків.

Бехнам позиціонував RFC як центральний елемент стратегії Комісії щодо сприяння обґрунтованому даними підходу до її регуляторних втручань та нагляду.

Агентство також підкреслило потенційні переваги ШІ у забезпеченні нормативно-правової відповідності, особливо для спостереження за ринком, стратегій боротьби з відмивання грошей (AML) та виконання звітних обов'язків.

Інвесторів та учасників ринку заохочують поділитися своїми думками до 24 квітня 2024 року, оскільки CFTC розглядає нові правила чи рекомендації, які можуть вплинути на майбутнє використання ШІ в традиційних фінансах та криптоторгівлі.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.