BlackRock і Fidelity лідирують у гонці спотових Bitcoin ETF з сумою залучених коштів понад млрд доларів

Комісія з цінних паперів та бірж США схвалила кілька біржових фондів Bitcoin, але ETF двох конкретних емітентів значно випереджають решту, тоді як GBTC від Grayscale зазнає маштабного відтоку коштів.

24 січня 2024 - 21:56
24 січня 2024 - 22:07
 0  56
BlackRock і Fidelity лідирують у гонці спотових Bitcoin ETF з сумою залучених коштів понад млрд доларів
Зображення: brokker.news

Надходження коштів у розмірі 1,9 млрд і 1,6 млрд доларів надійшов до біржових фондів Bitcoin (BTC) від BlackRock і Fidelity відповідно. Вони є основними емітентами з 10 керуючих активами, яким Комісія США з цінних паперів і бірж (SEC) дозволила лістинг продуктів.

Bitwise і ARK 21Shares, які підтримує Кеті Вуд відстали від двох лідерів: обидва зафіксували приплив понад 500 мільйонів доларів.

Дані Bloomberg від 24 січня показують, що фонд Wise Origin Bitcoin Fund (FBTC) від Fidelity та BlackRock iShares Bitcoin Trust (IBIT) становили 70% усіх притоків до спотових біржових продуктів BTC.

ETF від BlackRock і Fidelity також є одними з найшвидших, які коли-небудь досягли 1 мільярда доларів активів під управлінням (AUM), імовірно, завдяки їхній присутності на Волл-стріт як одних з найбільших фінансових фірм у світі.

Тим часом, майже 4 мільярди доларів вийшли з Bitcoin Trust (GBTC) від Grayscale менш ніж через два тижні після того, як SEC схвалила заявку. Продукт Grayscale залишається найбільшим спотовим Bitcoin-ETF на ринку, маючи ринкову капіталізацію понад 20 мільярдів доларів і понад 500 000 BTC на зберіганні Coinbase.

З 11 січня, коли почали торгуватися спотові ETF, Grayscale відправила близько 93 700 BTC на суму близько 3,9 мільярда доларів до гаманців Coinbase Prime, згідно з даними постачальника аналітики блокчейнів LookOnChain.

Токени BTC ліквідуються, щоб задовольнити попит на погашення, що спричиняє тиск на продаж.

Комісія за ETF Grayscale в розмірі 1,5%, найвища серед усіх емітентів, викликала скептицизм і пильну увагу. При цьому генеральний директор Grayscale Майкл Зонненшейн підтримав рішення своєї компаніх трохи знизити попередню цифру в розмірі 2%.

Зонненшейн сказав, що ETF його компанії є найбільшим, найліквіднішим і найстарішим спотовим Bitcoin-ETF на ринку. Керівник додав, що інші емітенти, будучи новими на цій сцені, встановили комісії на рівні 0,21%, щоб залучити інвесторів на дуже конкурентному ринку.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.