Віталік Бутерін хоче повернути Ethereum його «шифропанківський» дух

Блокчейн Ethereum (ETH) повинен відродити «шифропанк» революцію, яка була передбачена для мережі на початку її існування.

29 грудня 2023 - 21:26
 0  10
Віталік Бутерін хоче повернути Ethereum його «шифропанківський» дух
Зображення: brokker.news

Віталік Бутерін, один із засновників другої за капіталізацією криптовалюти Ethereum, опублікував новий пост у своєму блозі під назвою «Make Ethereum Cypherpunk Again», в якому перерахував кілька способів покращити мережу.

На думку Бутеріна, Ethereum (ETH) був спочатку задуманий як «публічний децентралізований спільний жорсткий диск», який міг би використовувати одноранговий обмін повідомленнями та зберігання файлів. Проте, ця візія почала згасати в 2017 році зі зміною курсу на «фінансовування» протоколу, зазначає Бутерін.

Децентралізація, відкрита участь, стійкість до цензури та надійний нейтралітет є одними з «шифропанківських» ідеалів, які Бутерін хоче бачити в майбутньому Ethereum. Він підкреслив, що роллапи, докази з нульовим знанням, абстракція облікових записів та рішення з конфіденційності другого покоління, які стали більш поширеними в мережі, є принципами, що підтримують основні ідеали шифропанків.

Бутерін також заявив, що він вражений деякими розробками, створеними для вирішення найгостріших проблем галузі. Він назвав позитивними розробками галузі децентралізованих бірж (DEX), які надають покращені інструменти для захисту, згадавши Cowswap, Flashbots Protect та MEV Blocker, які допомогли обмежити «сендвіч-атаки» на користувачів Ethereum.

«Ethereum — це темний ліс, де мережеві трейдери постійно вразливі до експлойтів […] Це також актуально й в інших аспектах: смарт-контракти регулярно зламують, гаманці користувачів регулярно зламують, централізовані біржі виходять з ладу ще більш катастрофічно тощо», - Віталік Бутерін.

Деякі користувачі позитивно оцінили плани Бутеріна, особливо щодо платежів за допомогою криптовалюти для клієнтів роздрібної торгівлі. Один із користувачів зазначив, що цьому питанню практично не приділяють уваги.

Інший користувач порівняв заяву Бутеріна з передвиборною кампанією колишнього президента США Дональда Трампа та запропонував створити новий токен з тікером MEGA (Make Ethereum Great Again) на підтримку Ethereum.

Інфлюенсер Ігнас із DeFi Research опублікував фотографію Бутеріна перед плакатом із Джастіном Саном, засновником мережі Tron, жартома зауваживши, що місце найдецентралізованішої екосистеми вже зайняте.

На думку Бутеріна, «рання візія 'web3' […] - це інший спосіб мислення про те, що таке Ethereum: […] набір технологій, які разом можуть сформувати базовий рівень більш відкритого інтернет-стеку».

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.