Складність майнінгу Bitcoin знизилася до 83,13T

Складність видобутку Bitcoin (BTC) вперше за деякий час знизилась після досягнення історичного максимуму 14 березня 2024 року.

29 березня 2024 - 10:30
28 березня 2024 - 23:36
 0  39
Складність майнінгу Bitcoin знизилася до 83,13T
Автор зображення: brokker.news

Складність видобутку Bitcoin (BTC) вперше за останній час зазнала незначного зниження, скоригувавшись на 0,97% до 83,13 T. Це сталося після досягнення історичного максимуму 14 березня 2024 року.

Середній хешрейт (потужність обчислювальних обладнання, що працює у мережі) за період з останньої зміни складності становив 599,71 EH/s. Це означає, що в середньому для знаходження нового блоку Bitcoin потрібно близько 10 хвилин і 7 секунд.

Що це означає?

Складність видобутку Bitcoin визначає загальну необхідну потужність обладнання для майнінгу. Її збільшення наближало дату чергого халвінгу (зменшення винагороди за видобутий блок вдвічі). За певних умов халвінг міг би відбутися вже у квітні 2024 року.

Зниження складності трохи відтерміновує цей процес. Проте варто зазначити, що це короткострокова корекція. Хешрейт мережі Bitcoin є досить мінливим показником. Згідно з даними Glassnode, його семиденний середній показник сягнув піку 614,9 EH/s 24 березня, а потім знизився до 586,1 EH/s.

Водночас, індекс хешрейту (Hashrate Index) показує зростання ціни хешування за останні 24 години з $108 до $110 за PH на день. Хоча складність видобутку Bitcoin трохи знизилася, важливо пам'ятати, що 14 березня вона досягла свого історичного максимуму – 83,95 T. З того часу показник виріс на 5,79%, а середній хешрейт мережі Bitcoin сягнув 600,72 EH/s, що свідчить про стійкість та зростаючу потужність мережі.

Інституціональні інвестори та майнінг

Експерти Bitfinex звертають увагу на зростання впливу інституціональних інвесторів на публічні компанії, що займаються видобутком Bitcoin. Така тенденція може мати довгострокові наслідки для динаміки мережі.

З одного боку, приплив капіталу та "професіоналізація" майнінгу сприяють підвищенню безпеки та стабільності мережі. Але з іншого, фінансування корпоративного майнінгу від інвесторів Wall Street може фундаментально змінити структуру стимулів мережі.

Загалом, зниження складності видобутку Bitcoin є тимчасовою корекцією. Водночас, зростаючий вплив інституціональних інвесторів на майнінг ставить питання про довгострокові наслідки для децентралізації мережі.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.