ЄС збирається запустити систему захисту від підробок на основі блокчейну та NFT

Відомство інтелектуальної власності Європейського союзу (EUIPO) повідомило, що наразі воно завершує роботу над своєю системою захисту від підробки продукції на основі блокчейну та NFT. Згідно з повідомленнями від 6 вересня 2022 року, якщо все піде за планом, рішення буде запущено у 2023 році.

8 вересня 2022 - 08:03
24 листопада 2023 - 22:28
 0  32
ЄС збирається запустити систему захисту від підробок на основі блокчейну та NFT

ЄС бореться з контрафактною продукцією за допомогою DLT

Відомство інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO), агентство, основною метою якого є реєстрація товарних знаків у Європейському Союзі та багато іншого, повідомило, що його система захисту від підробок, яка використовуватиме невзаємозамінні токени (NFT) і технологію блокчейн буде запущена до кінця 2023 року.

Згідно з джерелами, близькими до цього питання, рішення для захисту від підробок на основі блокчейну дозволить виробникам створювати унікальні NFT для своїх продуктів як доказ справжності, а точний запис кожного продукту буде записаний у розподіленому реєстрі. Ця інформація (NFT) може бути передана покупцеві або іншій уповноваженій особі після продажу товару.

«Запис у блокчейні — це унікальний та незмінний токен. Коли товари переходять з одного боку в іншу, токен обмінюється між цифровими гаманцями. Поєднання унікальної ідентичності продукту та безперервної передачі цифрової ідентичності між гаманцями створює доказ справжності товарів. - оголосила Клер Кастель (Claire Castel), керівник служби EUIPO.

Довгий пошук вирішення проблеми

Варто зазначити, що Європейська комісія протягом багатьох років вивчає потенціал технології блокчейну, особливо щодо боротьби з загрозою піратства та підробки продукції.

За даними Європолу, контрафактна продукція становить 2,5% світової торгівлі (приблизно 461 мільярд доларів), а в ЄС ситуація ще серйозніша, оскільки підроблена або піратська продукція становить близько п'яти відсотків від загального обсягу імпорту в регіон.

Намагаючись припинити проблему підробки продукції в зародку, в 2019 році EUIPO запустила Форум боротьби з контрафактною продукцією — ініціативу, присвячену боротьбі з піратством та підробкою продукції за допомогою технології блокчейн.

У той час Крістен Аршамбо (Christain Archambeau), виконавчий директор EUIPO, наголосила на необхідності створення рішень щодо боротьби з піратством, які будуть засновані на інноваційних технологіях та повинні забезпечувати надійний облік продуктів через міжнародні ланцюжки поставок.

Перенесемося у 2022 рік, і EUIPO заявляє, що зараз вносить останні штрихи до першої в ЄС системи захисту від підробок на основі блокчейну, а робоча версія рішення буде запущена до кінця 2023 року.

Важливо зазначити, що агентство ясно дало зрозуміти, що його рішення для захисту від підробок на основі блокчейну буде відкритим та сумісним з існуючими технологіями NFT, що дозволить власникам брендів розміщувати свої цифрові предмети колекціонування на торговому майданчику NFT на свій вибір.

Аднак агентство натякнуло, що воно також

«створити систему управління ідентифікацією, яка також буде діяти як система сховища знань для зберігання ідентифікаційних даних зацікавлених сторін та розташування продукту, тим самим помістивши EUIPO в центр екосистеми».

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.