У 2023 році кредитування на основі блокчейну зросло більш ніж на 55% до $581 млн.

Приватне кредитування на основі блокчейну набирає обертів у 2023 році, оскільки компанії шукають фінансування в середовищі з високими відсотковими ставками.

18 грудня 2023 - 15:34
18 грудня 2023 - 15:36
 0  10
У 2023 році кредитування на основі блокчейну зросло більш ніж на 55% до $581 млн.
Зображення: brokker.news

Відповідно до даних RWA.xyz, обсяг приватних позик через блокчейн зріс на 55%, досягнувши $581,6 мільйона станом на 18 грудня. Хоча це й нижче піку $1,5 мільярда у червні 2022 року, загальна сума позик перевищила позначку $4,5 мільярда.

Традиційний ринок приватного кредиту залишається значно більшим ($1,6 трлн), але блокчейн-кредитування демонструє динамічний розвиток. Серед дев'яти RWA-протоколів лише один виходить за межі Ethereum (ETH), пропонуючи послуги на Solana (SOL), а інший працює на сайдчейні Polygon (MATIC). Лідирує Centrifuge з понад $255 млн активних позик та загальною сумою понад $492 млн.

Переваги блокчейн-кредитування полягають у підвищеній прозорості та використанні смарт-контрактів, що знижують ризики та ставки позик порівняно з традиційною системою. Це приваблює інвесторів, адже блокчейн-протоколи стягують з позичальників менше 10% річних відсотків, тоді як у традиційному фінансуванні ставки сягають 15-20%.

Криптогіганти також входять у цей простір. Coinbase Asset Management представив Project Diamond, який використовує мережу масштабування Base та компоненти Coinbase, включаючи сервіси Prime та стейблкоїн USDC. Поки що Diamond доступний для зареєстрованих інституційних користувачів за межами США.

Проникнення традиційних фінансових активів, як-от облігацій та кредитів, в блокчейн-системи (токенізація) вважається перспективним напрямком, який може пришвидшити розрахунки, знизити операційні витрати та підвищити прозорість.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.