Україна регулюватиме криптовалюти відповідно до вимог FATF

Україна запровадить вимоги FATF щодо криптовалют, щоб уникнути включення країни до сірого списку.

11 грудня 2023 - 14:44
 0  15
Україна регулюватиме криптовалюти відповідно до вимог FATF

11 грудня 2023 року Юлія Пархоменко, директор Департаменту віртуальних активів Міністерства цифрової трансформації України, у своєму Facebook-пості повідомила, що країна впровадить стандарти регулювання криптовалют, розроблені Групою з фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF).

Вона пояснила, що фінансовий моніторинг є важливим інструментом для боротьби з тероризмом та відмиванням грошей, і зазначила, що Україна ризикує потрапити до «сірого списку» FATF, якщо не виконає міжнародні норми.

«Якщо ми не виконаємо рекомендації FATF, існує ризик, що Україну та український бізнес можуть включити до «сірого» або «чорного» списку FATF», - Юлія Пархоменко.

Юлія також зазначила, що чинне законодавство не поширюється на криптовалюти, оскільки в Україні ще немає всеосяжного закону, який би їх регулював. У результаті, діяльність криптовалютних бірж у країні не регулюється.

«Впровадження фінансового моніторингу операцій з віртуальними активами можливе лише за умови належного регулювання нового ринку. Якщо буде введено неефективне регулювання, існує ризик того, що ринок не запуститься — провайдери послуг (криптовалютні біржі) не реєструватимуться в нашій юрисдикції або продовжуватимуть працювати в тіні», - Юлія Пархоменко.

На думку української чиновниці, норми регулювання, визначені в законопроекті №10225-1, можуть створити всі необхідні умови для функціонування криптовалютного бізнесу в Україні.

Очікується, що законопроект №10225-1, який наразі розглядає Верховна Рада України, створить всеосяжну нормативну базу для криптовалют. Він зобов’яже криптовалютні біржі реєструватися у державі, проводити належну перевірку клієнтів та повідомляти про підозрілі транзакції.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.