У 2023 році злочинці отримали понад 24 млрд доларів у криптовалюті

За даними Chainalysis, 2023 року обсяг коштів, отриманих на криптовалютні адреси, пов'язані з нелегальною діяльністю, знизився на 39% порівняно з попереднім роком.

19 січня 2024 - 15:08
19 січня 2024 - 15:10
 0  49
У 2023 році злочинці отримали понад 24 млрд доларів у криптовалюті
Зображення: brokker.news

За даними аналітичної компанії Chainalysis, за минулий рік незаконно зароблені цифрові активи склали 24,2 млрд доларів США, що на 15,4 млрд доларів США менше, ніж у 2022 році (39,6 млрд доларів США).

Хоча загальний обсяг криптовалютних злочинів зменшився, ландшафт цих злочинів зазнав значних змін. Найпомітніша тенденція – зростання ролі стабільних монет у незаконних транзакціях. Раніше домінував Bitcoin (BTC), але тепер стейблкоїни, прив'язані до фіатної валюти, складають більшість незаконного обсягу транзакцій. Це пов'язано з тим, що вони більш зручні для використання в незаконних цілях, ніж інші криптовалюти. Вони мають більш стабільний курс, що знижує ризик втрат для злочинців, і їх легше конвертувати в фіатні валюти.

Проте певні види нелегальної діяльності, як-от продаж на даркнет-маркетплейсах та вимагання за допомогою програм-вимагачів, як і раніше, переважно здійснюються з використанням BTC. Це пов'язано з тим, що BTC є більш анонімною валютою, ніж стейблкоїни. Водночас шахрайство та транзакції, пов'язані з особами та організаціями під санкціями, з 2022 року помітно перейшли на стабільні монети.

У 2023 році особи та юрисдикції, що перебувають під санкціями, внесли значний вклад у загальний обсяг незаконних транзакцій – 14,9 млрд доларів США, що становить 61,5% від загальної суми за рік. На думку Chainalysis, така висока цифра зумовлена ​​переважно діяльністю криптосервісів, які перебувають під санкціями Офісу контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) або працюють у санкційних регіонах, де американські санкції не діють.

Наприклад, біржа Garantex продовжує працювати в Росії через ігнорування санкцій зі сторони США. Chainalysis зазначає, що не всі обсяги транзакцій з Garantex пов'язані з шкідливими програмами та відмиванням грошей, але взаємодія з цією російською біржою створює «серйозний ризик санкцій для криптоплатформ, що підпадають під юрисдикцію США або Великобританії».

OFAC запровадив санкції проти Garantex у квітні 2022 року, заявивши тоді, що понад 100 млн доларів США транзакцій пов'язані з незаконними суб'єктами та даркнет-маркетплейсами, включаючи майже 6 млн доларів США від російського угруповання програм-вимагачів Conti та близько 2,6 млн доларів США від закритого даркнет-маркетплейсу Hydra.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.