У 2023 році даркнет маркетплейси за допомогою криптовалют заробили близько $2 млрд

Даркнет-маркетплейси, де продаються товари та послуги на чорному ринку, демонструють ознаки відновлення. Їхній дохід у криптовалюті трохи зріс у 2023 році, попри закриття у 2022 році величезного маркетплейсу Hydra.

29 березня 2024 - 12:30
29 березня 2024 - 11:54
 0  53
У 2023 році даркнет маркетплейси за допомогою криптовалют заробили близько $2 млрд
Автор зображення: brokker.news

За даними аналітичної фірми Chainalysis, яка займається блокчейн-експертизою, доходи шахрайських сайтів та даркнет-маркетплейсів у 2023 році зросли майже до 2 мільярдів доларів США. Це майже на 25% більше, ніж показники 2022 року.

Після закриття Hydra кіберзлочинці швидко заповнили цю прогалину. З'явилися два нових даркнет-маркетплейси, які активно просувають свої послуги, зокрема, у Москві.

«Хоча екосистема даркнет-маркетплейсів і показала ознаки відновлення у 2023 році, їй ще належить повернутися до доходів, які вона отримувала до закриття маркетплейсу Hydra у 2022 році, враховуючи фінансовий успіх цієї операції», - Chainalysis.

Дані показують, що один із новостворених маркетплейсів зафіксував «понад півмільярда доларів США надходжень у криптовалюті» у 2023 році. Це свідчить про зростаючий попит на незаконні послуги, такі як відмивання грошей, атаки програм-вимагачів та шкідливого програмного забезпечення, попри зусилля правоохоронних органів по всьому світу.

Проте, Chainalysis зазначають, що жоден інший маркетплейс не став основною платформою, яка пропонує широкий спектр незаконних товарів.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.