Шахраї вкрали криптовалюту на суму близько $55 мільйонів у 40 000 жертв лише у січні

Аналітики з Scam Sniffer повідомляють, що у січні зловмисники викрали криптовалюту на суму $55 мільйонів та створили понад 11 000 фішингових веб-сайтів.

9 лютого 2024 - 14:19
 0  85
Шахраї вкрали криптовалюту на суму близько $55 мільйонів у 40 000 жертв лише у січні
Зображення: brokker.news

Дані свідчать про те, що шахраї створили понад 11 400 фішингових сайтів у січні, видаючи себе за Manta Network, Frame, SatoshiVM, AltLayer, Dymension, zkSync, Pyth, OpenSea, Optimism, Blast та інші. Очевидно, їхні зусилля окупилися, оскільки кіберзлочинці викрали майже $55 мільйонів криптовалюти в мережах на базі Ethereum Virtual Machine, а сім найбільших жертв втратили $17 мільйонів.

«Більшість крадіжок відбулися в основній мережі Ethereum, за нею слідують Arbitrum, BNB, Optimism і Polygon», — повідомили Scam Sniffer.

За даними Scam Sniffer, поширеним методом, який використовують хакери, є зловживання функцією ERC-20 Permit, щоби обдурити користувачів, змушуючи їх неусвідомлено переказувати кошти з власних некастодіальних гаманців під виглядом схвалених операцій.

Крім того, зловмисники дедалі частіше використовують функцію increaseAllowance, яка дає їм змогу маніпулювати дозволами на токени, наданим для зловмисних смарт-контрактів. Багато людей стали жертвами шахрайства через те, що кіберзлочинці активно публікували фейкові коментарі в X, видаючи себе за реальні проєкти, як Optimism і zKSync, що підкреслює постійну загрозу з боку шахрайської активності в Інтернеті.

 Ця інформація свідчить про зростання кіберзлочинності на тлі підвищеної активності у криптоспільнотах після низки аірдропів попереднього місяця.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.