BIS та IOSCO представили посібник з регулювання стейблкоїнів

Банк міжнародних розрахунків (BIS) хоче створити набір стандартів для індустрії стейблкоїнів, які охоплюватимуть платежі, кліринг та розрахунки.

13 Липень 2022 - 18:55
24 листопада 2023 - 21:59
 0  23
BIS та IOSCO представили посібник з регулювання стейблкоїнів

У звіті, опублікованому сьогодні і переданому Cryptonews.com, Комітет BIS з платежів та ринкової інфраструктури, а також Міжнародна організація комісій з цінних паперів (IOSCO) виклали своє «остаточне керівництво» за «угодами зі стейблкоїнами».

IOSCO — це організація, яка розробляє глобальні стандарти для ринків цінних паперів приблизно у 115 юрисдикціях.

Організації також заявили у прес-релізі, що «недавні події на ринку криптоактивів» «знов змусили владу терміново зайнятися усуненням потенційних ризиків, пов'язаних з криптоактивами, включаючи стейблкоїни у більш широкому значенні».

Організації заявили, що те, що вони назвали системно важливою угодою про стейблкоїни, має забезпечити наявність належних механізмів управління.

Емітенти токенів також повинні переконатися, що вони мають структуру власності та операційну структуру, які дозволяють встановити чіткі та прямі лінії відповідальності та підзвітності, — пишуть вони.

Автори звіту також наголосили на необхідності прозорості в цьому відношенні та структурі управління, яка дозволяє своєчасне втручання людини в міру необхідності.

Вони також наголосили на важливості управління ризиками, заявивши, що оператори стейблкоїнів повинні регулярно переглядати всі суттєві ризики, притаманні роботі зі зв'язаними сторонами в їхніх екосистемах. До них можуть належати важливі інфраструктури фінансового ринку, а також розрахункові банки, постачальники ліквідності, оператори валідуючих вузлів та інші оператори вузлів або постачальники послуг.

Автори додали, що елементи остаточності розрахунків також є життєво важливими, оскільки операторам стейблкоїнів необхідно забезпечити чіткий і певний кінцевий розрахунок, як мінімум, до кінця дати валютування, незалежно від методу операційних розрахунків, що використовується, — переважно в режимі реального часу.

Більш того, автори пояснили, що операторам токенів необхідно чітко визначити точку, в якій передача стейблкоїну за допомогою операційного методу стає безвідкличною та безумовною — та забезпечити, щоб чітка правова основа могла визнавати та підтримувати завершеність перекладів.

Щодо розрахунків, автори звіту написали, що операторам токенів необхідно переконатися, що у них «невеликий або нульовий кредитний ризик або ризик ліквідності».

Крім того, їм потрібно було роз'яснити користувачам, які їхні законні права, коли йдеться про надання власникам токенів прямої юридичної вимоги до емітенту або частки в базових резервних активах для своєчасної конвертації в інші ліквідні активи, такі як вимоги до центрального банку.

Щоб звести до мінімуму кредитний ризик та ризик ліквідності у розрахунках як прийнятну альтернативу використанню грошей центрального банку, BIS та IOSCO наполягали на необхідності ясності та застосовності можливих судових позовів. Те саме має застосовуватися у разі претензій щодо керуючих компаній, які зберігають резервні активи, а також гарантій третіх осіб, продовжили автори.

Оператори також повинні уточнити ступінь, в якому їх резервні активи можуть бути ліквідовані за середньою ринковою ціною або близькою до неї. Банк та його партнер також заявили, що кошти, що підтримують стабільну монету, повинні бути конвертованими як у нормальних, так і стресових обставинах, і зазначили:

«Кредитоспроможність, капіталізація, доступ до ліквідності та операційна надійність емітента стабільної монети, постачальника розрахункових рахунків та зберігача резервних активів».

Автори дійшли висновку, що урядам необхідно забезпечити, щоб нові правила щодо стейблкоїнів застосовувалися не тільки до емітентів токенів, але й до «резервних менеджерів і зберігачів активів, що підтримують токени.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.