Віталік Бутерін зробив внесок 100 ETH в протокол конфіденційності Railgun

Криптоспільнота бурхливо обговорювала причини, які спонукали Віталіка Бутеріна, співзасновника Ethereum, вкласти $330 000 в протокол конфіденційності Railgun.

15 квітня 2024 - 19:43
 0  19
Віталік Бутерін зробив внесок 100 ETH в протокол конфіденційності Railgun
Автор зображення: brokker.news

Співзасновник Ethereum Віталік Бутерін опинився в центрі уваги спільноти криптовалют після того, як інструмент моніторингу блокчейнів Scopescan виявив переказ 100 ETH (приблизно 330 000 доларів США) на адресу протоколу конфіденційності Railgun. Транзакція відбулася 15 квітня з гаманця Бутеріна, позначеного ENS як vitalik.eth.

Згідно з повідомленнями, Бутерін протягом останніх шести місяців вже неодноразово звертався до цього протоколу, здійснюючи невеликі депозити ETH.

Railgun, за даними DefiLlama, є децентралізованим додатком (dapp) на віртуальній машині Ethereum (EVM), що пропонує функції конфіденційності для кредитування та обміну токенів. Протокол використовує zk-SNARK - модель шифрування на основі технології нульового розголошення знань. Вона дозволяє довести володіння учасником блокчейна активом чи даними без їх фактичного розкриття.

З моменту запуску в мережі Ethereum у січні 2021 року, Railgun, як постачальник конфіденційності за замовчуванням, залучив загальну вартість заблокованих коштів у майже 35 мільйонів доларів США.

Після новини про використання Бутеріним Railgun, криптоспільнота у соціальних мережах активно обговорювала причини його депозиту. Дехто припускав, що таким чином співзасновник Ethereum намагається приховати свої операції з ETH в екосистемі, інші вважали, що це були звичайні фінансові витрати.

Віталік Бутерін прояснив ситуацію, написавши у своєму дописі: «Конфіденційність - це нормально», і пояснив, що Railgun підтримує анонімність без шкоди для безпеки.

Після публікації Бутеріна рідний токен Railgun, RAIL, згідно з CoinMarketCap, підскочив у ціні більше ніж на 145%. Після цього цінового стрибка вартість криптовалюти становила близько 1.39 долара США.

Це не перший випадок, коли токен, що базується на Ethereum, різко зростає в ціні після того, як Бутерін публічно підтримав його базовий протокол у своєму твітері чи блозі. У січні Бутерін згадав Ethereum Name Service (ENS), виступаючи за більш надійні рішення на основі Merkle. Невдовзі після цього рідний токен ENS, зріс майже на 40%.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.