У 2023 році регулювання криптовалют стало суворішим у 80% основних юрисдикцій, стверджують аналітики

Згідно з даними аналітичної фірми TRM Labs, протягом 2023 року майже 80% із 21 провідних держав, що відповідають за 70% глобального обсягу криптовалют, посилили регулювання криптосфери.

9 січня 2024 - 16:38
 0  11
У 2023 році регулювання криптовалют стало суворішим у 80% основних юрисдикцій, стверджують аналітики
Зображення: brokker.news

Дослідження, опубліковане 8 січня, показало, що більшість юрисдикцій світу запровадили заходи для посилення контролю за криптовалютними операціями. При цьому, близько половини країн зосередилися на посиленому захисті прав споживачів.

Попри те, що різні країни мають різні пріоритети, аналітики TRM Labs виявили, що криптовалютні біржі, які працюють у країнах зі встановленими ліцензійними та контролюючими рамками, демонструють «менший рівень незаконної діяльності, ніж у менш регульованих юрисдикціях».

Незважаючи на відсутність в США комплексної нормативно-правової бази для криптовалют, TRM Labs очікує на ключові рішення федеральних судів у 2024 році щодо того, чи конкретні криптоактиви можуть бути визнані цінними паперами.

«Ми також можемо очікувати на подальше активне правозастосування, особливо проти міксерів та інших інструментів підвищення анонімності», - зазначають у TRM Labs.

Аналітики визнають невизначеність у сфері децентралізованих фінансів, особливо щодо питань відповідальності, підзвітності та практичного здійснення контролю та повноважень регуляторами. Хоча остаточні відповіді на ці питання можуть не з'явитися у 2024 році, TRM Labs очікує, що цей рік стане роком «реалізації та встановлення орієнтирів у наступній, сподіваємось, менш бурхливій главі історії цифрових активів».

Позиція американських регуляторів щодо криптовалют залишається невизначеною, оскільки їхні попередні сигнали свідчили про те, що чинні фінансові закони все ще застосовуються до цифрових активів. У грудні 2023 року Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) відхилила петицію компанії Coinbase щодо внесення змін до правил, навівши три причини: чинні закони вже застосовуються до ринків крипто-цінних паперів, SEC регулює ринки крипто-цінних паперів шляхом внесення змін до правил, та необхідність збереження дискреції Комісії при встановленні пріоритетів щодо внесення змін до правил.

Тим не менш, головний юрист Coinbase Пол Гревал заявив, що компанія все-таки спробує змусити SEC відмовитися від свого обов'язку визначати стандарти регулювання криптовалют шляхом подання наступної апеляції.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.