Три способи, як криптовалюти можуть вирішити фінансові злочини

У сучасному світі відбулися значні зміни завдяки інноваціям у криптпросторі. З потоком інвесторів криптовалюти стали силою, з якою доводиться рахуватися у світовому фінансовому секторі. Однак потенціал криптовалюти був затьмарений уявленням, що криптовалюти є інструментом для фінансових злочинів. Насправді ця перспектива лише пережиток часів Шовкового шляху. Криптовалюта може стати інструментом, який допоможе розкрити злочини, від яких страждає фінансова система. Ці злочини включають шахрайство, відмивання грошей, фінансування тероризму та зловживання ринком. У цьому посібнику ми розглянемо три способи розкриття фінансових злочинів за допомогою криптовалюти.

2 вересня 2022 - 09:30
24 листопада 2023 - 22:24
 0  28
Три способи, як криптовалюти можуть вирішити фінансові злочини

Використання «паперових» слідів для припинення шахрайства

Простіше кажучи, паперовий слід — це набір записів, у яких фіксується подія у часі. Як правило, паперовий слід слідує за фінансовою діяльністю. У фінансах використання записів є незамінним методом управління активами забезпечуючи прозорість.

Паперовий слід слідує за фінансовою діяльністю: у контексті компанії паперовий слід часто відноситься до таких елементів, як квитанції, рахунки-фактури, звіти про витрати або замовлення на купівлю. Крім того, він може містити протоколи або нотатки про конференції з вашим бухгалтером, юристом, директорами або акціонерами. Завдяки аудиту цих записів можна виявити будь-які дії, які можуть бути шахрайськими.

Завдяки використанню криптовалют можна усунути проблеми шахрайства, від яких страждає традиційна система. Криптовалюти використовують технологію блокчейна поряд з незмінними реєстрами, які спільно використовуються в мережі. Таким чином, для кожної транзакції, виконаної в цій мережі, записи одночасно оновлюються у всіх реєстрах, що є у мережі. Ця функція робить криптовалюти прокляттям для всіх, хто займається фінансовими злочинами, такими як шахрайство та злодійство.

Успіх криптовалют у цьому секторі був доведений у разі Bitcoin Savings & Trust (BS&T). Спочатку схема Понці, BS&T перетворилася на один з найвідоміших випадків шахрайства, пов'язаний з фальшивою первинною пропозицією монет (ICO). Однак ці шахрайські дії були недовгими, оскільки інвестори звернулися до суду. Людина, яка стоїть за цією схемою, Трендон Шейверс, була затримана і засуджена до виплати штрафу на суму понад 40 мільйонів доларів на додаток до відбування 2-річного ув'язнення.

Відмивання грошей

Відмивання грошей — це незаконна практика приховування величезних сум готівки, отриманих в результаті злочинної діяльності, такої як фінансування тероризму або незаконний обіг наркотиків, під виглядом законних джерел. Цей метод «відмиває» гроші, які вважаються брудними через незаконні дії, щоб вони виглядали чистими. Відомо, що як білі комірці, так і дрібні злочинці використовують відмивання грошей, що є серйозним фінансовим злочином.

Смурфінг або «структурування», є типовим видом відмивання грошей. Щоб не потрапити, злодій ділить величезні суми грошей на кілька дрібних депозитів і часто розподіляє їх за численними рахунками. Ця практика дуже популярна у традиційній фінансовій системі. В результаті багато злочинних організацій процвітали непоміченими.

Однак було зроблено кроки для забезпечення контролю над такою практикою в криптпросторі. Ці методи включають нагляд за обміном та введення обмежень KYC. За допомогою цих методів влада може відстежувати рахунки та відзначати транзакції, які можуть бути шахрайськими. Інцидент зі зломом Bitfinex у 2016 році є прикладом успіху криптовалюту усунення таких схем.

Учасники намагалися використати численні витончені стратегії відмивання, щоб відмити майже 4,5 мільярда доларів у криптовалютах. Навіть у цьому випадку правоохоронні органи можуть відстежувати вкрадені кошти через блокчейн та зловити злодіїв. Правоохоронні органи також могли отримати значну частину готівки. Подібні випадки демонструють, що хоча злочинці можуть намагатися використовувати криптовалюти, вони не досягнуть успіху.

Усунення ухилення від сплати податків

Ухилення від сплати податків є проблемою, з якою стикаються уряди більшості країн світу. Ухилення від сплати податків є незаконним, коли особа чи організація свідомо не сплачують своїх фактичних податкових зобов'язань. Ті, хто ухиляється від сплати податків, часто стикаються з серйозними штрафами і кримінальним переслідуванням. Податковий кодекс Служби внутрішніх доходів (IRS) визначає федеральний злочин як навмисну ​​несплату податків. Незаконна несплата або неповна оплата фактичних податкових зобов'язань є прикладами ухилення від сплати податків.

За словами комісара Служби внутрішніх доходів Чарльза Реттіга, США щороку втрачають 1 трильйон доларів у вигляді несплачених податків. З появою крипто-оподаткування ця сума обов'язково зросте. Криптосектор продемонстрував велику незгоду після рішення про сплату податку на цифрові активи. У багатьох випадках незгода виливалася у кричущу відмову та ухилення від сплати податків.

Проте, співпрацюючи з біржами, уряди можуть запобігти ухилянню від сплати податків. Уряди можуть створити систему, яка гарантує, що власники криптовалюти сплачуватимуть податки зі своїх доходів безпосередньо зі своїх доходів. Цей крок встановлений для того, щоб податки безпосередньо видалялися із сум торгівлі, які здійснюють користувачі.

Уряд США дотримався таких директив, щоб розробити кілька політик. Політика повідомлення про всі криптовалютні транзакції на суму понад 10000 доларів США застосовуватиметься з 2023 року.

Підсумок

У фінансовому просторі криптовалюти були відзначені похмурою назвою як посібники фінансових злочинів. Однак із наведеного вище обговорення стає очевидним, що цей тег невірний у просторі цифрових фінансів. Криптовалюти виявилися корисними для урядів, користувачів та агентств безпеки у боротьбі з фінансовими злочинами.

Завдяки використанню криптовалюти можна усунути шахрайство, ухилення від сплати податків, відмивання грошей та інші фінансові злочини. Зважаючи на те, що криптовалюти все ще знаходяться на ранніх стадіях розвитку, вони демонструють великі перспективи для майбутнього фінансового сектору. В результаті це лише питання часу, коли криптовалюти зможуть заповнити існуючі лазівки. Роблячи це, активи будуть просувати весь сектор вперед, звільняючи його від фінансових злочинів, яких страждають традиційні фінанси.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.