Вперше з моменту запуску спотових ETF на Bitcoin спостерігається відтік коштів із фондів

Вперше з моменту відкриття торгів 11 січня група нещодавно запущених спотових Bitcoin ETF спостерігає негативний тренд з відтоком коштів, оскільки гроші, що надходять до таких фондів, як BlackRock (IBIT) і Fidelity (FBTC), не можуть наздогнати відтік з Grayscale (GBTC).

26 січня 2024 - 07:00
 0  173
Вперше з моменту запуску спотових ETF на Bitcoin спостерігається відтік коштів із фондів
Зображення: brokker.news

Згідно з даними, зібраними аналітиком Bloomberg Intelligence Джеймсом Сейффартом, 10 спотових Bitcoin ETF (включаючи GBTC) зазнали чистого відтоку в $158 млн у середу. Грошові потоки з дня на день, звичайно, можуть змінюватись. Цифри, зібрані з сайтів емітентів, показують, що загальна кількість BTC, що зберігаються всіма спотовими ETF (включаючи GBTC) станом на 24 січня, становить 642 458, порівняно з 660 540 тижнем раніше, що є зниженням на понад 18 000 токенів.

Єдиним фондом, який фактично зазнав відтоку коштів протягом тижня, був GBTC, загальна кількість Bitcoin у трасті якого зменшилася з 592 098 до 523 516 – це зменшення на 11,2%.

Серед інших дев'яти фондів лідируючі позиції посідають IBIT від BlackRock та FBTC від Fidelity, кожен із яких станом на 24 січня володіє понад 40 000 BTC порівняно з 20 000-25 000 тижнем раніше. Обидва також наближаються до $2 млрд активів під управлінням.

Попри значний приплив коштів на початку діяльності, обидва фонди зазнали сповільнення в ході останніх кількох днів. BlackRock, наприклад, додав лише 1663 токени 24 січня, що є найслабшим щоденним приростом з моменту початку роботи. Це на 80% менше, ніж 8705 токенів, які були додані 17 січня.

Незважаючи на уповільнення протягом останнього тижня, чистий приплив коштів до 10 спотових ETF, які відкрилися для торгів 11 січня, залишається значним. Колега Сейффарта з Bloomberg Ерік Бальчунас розрахував загальний приплив доларів у розмірі $824 млн з моменту запуску, що еквівалентно чистому додаванню Bitcoin приблизно на 17 000-20 000 токенів.

Що це означає для інвесторів?

Відтік коштів з GBTC і уповільнення припливу коштів до інших спотових ETF можуть свідчити про зниження інтересу інвесторів до Bitcoin. Це також може бути ознакою того, що деякі інвестори переміщують свої кошти з GBTC до інших фондів.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.