Пастор церкви в США ошукав інвесторів на $1,3 млн за допомогою афери з криптовалютою

Денверський пастор, який керує онлайн-церквою Victorious Grace Church, нібито продавав криптомонети INDXcoin (які нічого не коштують) і зник з великою частию виручених коштів.

21 січня 2024 - 21:00
 0  236
Пастор церкви в США ошукав інвесторів на $1,3 млн за допомогою афери з криптовалютою
Зображення: brokker.news

Як повідомляє The Denver Post, посилаючись на нещодавно поданий позов, Елі Регаладо — творець і засновник INDXcoin та Kingdom Wealth Exchange — звинувачується у шахрайстві з цінними паперами.

Пастор нібито обдурив онлайн-інвесторів, пообіцявши, що покупка монети принесе їм «диво у найкоротший термін».

«Просто сприйміть це слово як євангельську істину і дійте згідно з ним, і не турбуйтеся про те, як будуть зроблені гроші. Я дійсно вірю, що ви побачите диво у найкоротший термін», - денверський пастор Елі Регаладо.

Використовуючи проповіді та привабливі заяви, Регаладо говорив своїм онлайн-слухачам, що покупка INDXcoin є частиною підготовки до входу в «царство», де він обіцяв, що занурившись у криптопроект, вони матимуть «більше грошей», ніж будь-коли.

Біржа та криптопроект були закриті в листопаді 2023 року, а інвестори залишилися в повному невіданні щодо того, що сталося.

У позовній заяві до Окружного суду Денвера Тунг Чан, комісар з цінних паперів штату, стверджує, що Регаладо у 2022 році та першій половині 2023 року продали «монети, що не мають реальної ціни» INDXcoin на суму 3,4 мільйона доларів.

Принаймні 1,3 мільйона доларів з них, за словами Чана, офіс якого отримав повістку в суд про банківські записи пари, потрапили безпосередньо до Регаладо.

Чан вважає, що сім'я Регаладо спокусили побожних християн зробити інвестиції, які підуть на добру справу, наприклад, допомогу сиротам і вдовам, але платежі повернулися власникам церкви.

За словами слідчих, пара нібито використовувала кошти для здійснення екстравагантних покупок, таких як Range Rover, ювелірні вироби, висококласні сумочки, косметична стоматологія, оренда човнів та снігоходів, а також ремонт будинку.

Крім того, вони перерахували близько 290 000 доларів на рахунок церкви, яка не має фізичного розташування.

До закриття проекту INDXcoin продавалися по 1,50 долара за штуку, а платежі надсилалися банківським переказом на рахунок Grace Led Marketing або на рахунок Venmo Елі Регаладо.

Згідно з позовом, інвесторам повідомили, що кожен INDXcoin коштує щонайменше 10 доларів і що в обігу перебуває 30 мільйонів цих монет, що означає, що корпорація повинна була мати 300 мільйонів доларів для підтримки криптовалюти.

Після проведення розслідувань державні детективи виявили лише 30 000 доларів.

За даними веб-сайту INDXcoin, криптовалюта була перевірена Hacken, фірмою з кібербезпеки. Регаладо не повідомили, що Hacken дав проекту оцінку «0 з 10», як повідомили державні слідчі, які мають копії аудитів Hacken.

Це серйозне звинувачення, і якщо воно буде доведено, сімейство Регаладо може зіткнутися з тривалим тюремним ув'язненням. Справа також є серйозним ударом по репутації криптовалютної індустрії, яка вже бореться з проблемами шахрайства та обману.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.