SEC продовжує перевірку Binance.US на предмет можливого шахрайства, схожого на FTX

Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) продовжує розслідування відносно Binance.US щодо потенційного шахрайства, подібного до справи FTX

28 листопада 2023 - 12:53
28 листопада 2023 - 13:18
 0  13
SEC продовжує перевірку Binance.US на предмет можливого шахрайства, схожого на FTX

Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) продовжує своє розслідування, щоб виявити докази того, що Binance.US, можливо, мала механізм бекдор, схожий на механізм FTX, що дозволяло потенційно контролювати активи клієнтів.

Згідно з повідомленням від 27 листопада, SEC посилює своє розслідування Binance.US через побоювання щодо потенційного недобросовісного управління активами клієнтів, ситуації, що нагадує нещодавню суперечку навколо FTX.

Ще в червні SEC розпочала судовий процес проти Binance та її американського аналога Binance.US. Обвинувачення, висунуті проти них, включали ймовірний продаж незареєстрованих цінних паперів.

Також було висунуто звинувачення проти засновника Binance, Чанпена Чжао (Changpeng Zhao), у причетності до складної змови, яка включала шахрайську діяльність, конфлікти інтересів, недостатнє розкриття інформації та явне ігнорування правових норм.

У центрі звинувачень SEC знаходиться твердження про те, що Binance.US мала дискреційний контроль над активами клієнтів, причому кошти, як повідомляється, були переведені на Sigma Chain, компанію зі штаб-квартирою в Швейцарії під керівництвом Чжао.

Під час слухання у федеральному суді 27 листопада представники Binance.US спростували ці звинувачення, заявивши про відсутність будь-яких доказів зловживання активами. Вони закликали суддю США Зію Фарукі (Zia Faruqui) розглянути питання про припинення розслідування SEC, посилаючись на відсутність обґрунтованих звинувачень у шахрайстві.

Меттью Ларош (Matthew Laroche), представник Binance.US, підкреслив зростаючі витрати, що виникли внаслідок позову, зазначивши різке скорочення активів Binance.US на 90% та зменшення кількості користувачів вдвічі з початку судового позову SEC.

Визнання провини Binance у справі про відмивання грошей

Це визнання провини збігається з рішенням Binance та Чанпена Чжао визнати себе винними у порушенні правил США щодо відмивання грошей, погодившись на значне врегулювання в розмірі 4,3 мільярда доларів США з різними органами влади США, включаючи Міністерство юстиції, Казначейство та Комісію з торгівлі ф'ючерсами.

Однак у справі, порушеній Міністерством юстиції США, не розглядались звинувачення у шахрайстві, які SEC включила до свого позову проти криптовалютної біржі в червні.

Суддя Фарукі, який наглядає за справою між Binance та SEC, зазначив, що визнання провини в окремій справі може знизити ймовірність того, що Binance.US та Чжао привласнять кошти клієнтів.

Він заявив про необхідність вирішення, заявивши: «У якийсь момент я повинен зробити стрибок віри і сказати, що досить».

Фарукі попросив обидві сторони працювати над вирішенням і надати оновлення до 15 грудня.

У зв’язку з цим Чжао очікує на рішення суду про те, чи зможе він тимчасово залишити США, і планує повернутися за два тижні до винесення вироку в лютому.

Наразі суддя обмежив його пересування до ОАЕ в очікуванні розгляду клопотання США про перегляд.

Чжао потенційно може загрожувати до 18 місяців тюремного ув'язнення згідно з федеральними правилами призначення вироків, але деякі юридичні експерти також припускають, що йому може загрожувати до 10 років тюремного ув'язнення.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.