Новий вірус Phemedrone Stealer краде криптовалюту та дані з Telegram та інших месенджерів

Користувачів Windows попереджають про новий вірус Phemedrone Stealer, який краде криптовалюту, дані з месенджерів та іншу конфіденційну інформацію.

16 січня 2024 - 13:33
 0  17
Новий вірус Phemedrone Stealer краде криптовалюту та дані з Telegram та інших месенджерів
Зображення: brokker.news

Американська компанія з кібербезпеки Trend Micro виявила раніше невідомий шкідливий код, який експлуатує нещодавно усунену вразливість у Microsoft Windows. Згідно з їхнім звітом, Phemedrone Stealer націлений на веб-браузери та викрадає дані з криптовалютних гаманців, а також інформацію з месенджерів Telegram, Steam і Discord.

Крім того, вірус не лише краде дані, а й робить скріншоти екрану та збирає інформацію про систему, включаючи деталі про апаратне забезпечення, місцезнаходження та операційну систему.

Викрадені дані зазвичай передаються зловмисникам через Telegram або командно-контрольний сервер (C&C). Trend Micro пояснює, що вразливість виникає через відсутність перевірок у Microsoft Defender і пов'язаних запитів на файлах з розширенням .url. Зловмисники використовують цю вразливість, створюючи файли .url, які завантажують та виконують шкідливі скрипти, оминаючи попередження та перевірки SmartScreen Windows Defender.

Незважаючи на виправлення, Trend Micro зазначає, що все більша кількість вірусних кампаній, включаючи ті, що розповсюджують Phemedrone Stealer, інтегрують цю прогалину безпеки у свої схеми атак. Поки що невідомо, яку кількість криптовалюти та персональних даних встиг вкрасти Phemedrone Stealer.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.