ШІ в крипті: Як штучний інтелект допомагає блокчейн технологіям

Поки весь світ вирішує як пристосовуватись до ШІ в житті, співзасновник криптовалюти та платформи для створення децентралізованих онлайн-сервісів на базі блокчейну, Ethereum, Віталік Бутерін ділиться своїм ентузіазмом щодо ШІ та як він може допомогти Ethereum.

22 лютого 2024 - 10:41
26 лютого 2024 - 11:30
 0  20
ШІ в крипті: Як штучний інтелект допомагає блокчейн технологіям
Зображення: brokker.news

Він вважає, що ШІ може мати вирішальне значення для вирішення “найбільш технічних” проблем, тобто, помилок, які заховані глибоко у коді.

У своєму X, 18 лютого Бутерін поділився своїм досвідом роботи зі штучним інтелектом для виявлення та виправлення помилок у коді в мережі Ethereum, які він назвав “найбільшим технічним ризиком”.

Source: VitalikButerin/X

Цікаво те, що його коментар з'явився до презентації довгоочікуваного оновлення Dencun для Ethereum, запуск якого заплановано на 13 березня. Dencun був запущений у тестовій мережі Goerli 17 січня, проте помилка в Prysm не дозволяла завершити роботу в тестовому режимі протягом 4 годин. Оновлення Ethereum має важливе значення для реалізації довгострокової дорожньої карти розвитку блокчейну. Можливо, що його коментар мав пряме відношення до цього оновлення та виправлення помилок в ньому. 

Бутерін неодноразово оптимістично висловлювався щодо взаємодії штучного інтелекту та криптовалют. В нещодавній його статті під назвою "Перспективи та проблеми застосування криптовалют і штучного інтелекту" він розглянув місця перетину технологій блокчейну та ШІ: управління даними, прозорість, монетизацію і зниження витрат. Він також класифікував ШІ за кількома типами в контексті децентралізованих технологій і додав всі мінуси та плюси кожного з зазначених напрямів.

Однак експерт також нагадує, що з використанням ШІ потрібно бути обережним. Як приклад “чому”, можна згадати нещодавню ситуацію на заводі Tesla, де через програмний збій робот напав на інженера.

ШІ не єдина річ, яку підтримує Бутерін. Він неодноразово висловлював свою позицію щодо криптоплатежів та його майбутнього. Ще два роки тому експерт обговорював про “недооцінення” переваги криптовалютних платежів порівняно з фіатною валютою, вказуючи на зручність міжнародних платежів і платежів благодійним організаціям як на ключові приклади. З того часу впровадження криптовалютних платежів зросло і, як результат, ми бачимо правдивість слів Віталіка Бутеріна. 

Україна є провідною державою у цій галузі, адже у нас функціонують такі платформи як Corefy, Switchere, Whitepay, завдяки яким можна здійснювати оплату й прийом платежів криптовалютою, а також пожертвування у благодійні організації. За допомогою криптоплатежів за 2023 рік було зібрано понад 500 000 USDT на благодійність. А у січні цього року за підтримки криптобіржі WhiteBIT та Whitepay стало можливим здійснення криптодонатів у Благодійний фонд Сергія Притули. Проте це не єдиний фонд, який можна підтримати криптою. Створений IT-експертами фонд KOLO, а також славнозвісний Благодійний фонд “Повернись Живим” також приймають внески криптовалютою. 

Останні роки взаємодія ШІ та криптовалют популяризується, як результат цьому, ми бачимо ріст кількості ШІ токенів за останній час. Тож розглянемо з вами деякі з них, які наразі є найбільш популярними

Worldcoin (WLD)

Worldcoin — це протокол із відкритим кодом, спрямований на забезпечення справедливого доступу до глобальної економіки, пропонуючи децентралізовану цифрову ідентифікацію та фінансову мережу. 

Щоб придбати нативний токен Worldcoin(WLD), користувачі повинні виконати сканування райдужної оболонки ока і завантажити додаток World.

Згідно з CoinMarketCap ціна Worldcoin збільшилась на 30% за останній час, що є найвищим показником серед усіх токенів штучного інтелекту, встановивши новий пік у $7,90. Материнська компанія Worldcoin була заснована генеральним директором OpenAI Семом Альтманом, через що деякі трейдери розглядали WLD як ставку на зростання останньої компанії.

Крипто трейдер Altcoin Sherpa пише у своєму X: “На позиції .382 можливий відскок. Проте, ймовірно, почне зростати знову в районі $6”. Він також зазначив, що сам слідкує за цим альткоїном. 

Source: AltcoinSherpa/X

За прогнозом CoinCodex ціна найближчим часом може знизитись і досягти $6.62, проте протягом наступного місяця знову почне рости й досягне $6.96 до кінця березня. В той самий час DigitalCoinPrice вважають, що максимальна ціна якої може досягти WLD у наступному місяці сягає $11.98. 

Ocean Protocol (OCEAN)

Ocean Protocol - це екосистема на основі блокчейну, яка дозволяє приватним особам і підприємствам легко розблокувати цінність своїх даних та монетизувати їх за допомогою токенів даних (datatokens) на основі ERC-20. За допомогою Ocean Protocol, видавці можуть монетизувати свої дані, зберігаючи конфіденційність та контроль, тоді як споживачі тепер можуть отримати доступ до наборів даних (datasets), які раніше були недоступні або їх важко було знайти. 

Згідно з аналітикою DigitalCoinPrice, Ocean Protocol скоро поб'є свій попередній історичний максимум в $1,94 і буде триматися в діапазоні від $1,50 до $1,56. Аналіз CoinCodex показує, що до 26 лютого 2024 року Ocean Protocol зросте на 14,26% і досягне $0,854980, якщо досягне мети вищої вартості.

TradingView Source: WhiteBIT OCEAN Chart станом на 22.02.

Injective (INJ) 

Injective — це блокчейн-платформа, яка привернула увагу завдяки своїм унікальним функціям і значному збільшенню вартості токенів. Це перший блокчейн, який пропонує смартконтракти з автоматичним виконанням, спрямовані на підвищення ефективності децентралізованих програм (dApps) і поєднання елементів штучного інтелекту з децентралізованими фінансами (DeFi)

Крипто інвестор Jelle вважає, що INJ зараз повторно запускає 2-місячний бичачий тренд. І у разі успішного виконання ціна може піднятись до $70. 

Source: CryptoJelleNL/X

За останні 7 днів INJ демонструє хороший ріст, збільшившись на 2,53%. Останнім часом INJ демонструє дуже сильний потенціал, і це може бути гарною можливістю для інвестування. Згідно з аналітикою Changelly, ціну можна очікувати на рівні $32,54 та $36,99. CoinCodex вважають, що ціна найближчий тиждень може трішки знизитись до $ 34.57, після чого продемонструє зріст до $ 36.59. 

Near Protocol (NEAR) 

NEAR Protocol - це децентралізована платформа, призначена для створення інтернет-додатків. Мережа працює на основі консенсусного механізму підтвердження частки володіння Proof-of-Stake (PoS) під назвою Nightshade, який має на меті запропонувати масштабованість і стабільну комісію. NEAR - це власний службовий токен, який використовується для комісій за обробку транзакцій та зберігання даних, а також для запуску вузлів валідації у мережі за допомогою стейкінгу токенів NEAR.

За останній місяць ціна NEAR зросла на 12,57%, додавши в середньому колосальну суму в $0,42 до поточної вартості. Таке раптове зростання означає, що монета може стати вагомим активом, якщо продовжить зростати. Аналітики Changelly очікують, що мінімальна торгова вартість NEAR може скласти $$2,96, а максимальна може досягти $$3,84 протягом цього місяця. В середньому, очікується, що вартість протоколу NEAR може скласти близько $3,40. Водночас CoinCodex очікує, що протокол NEAR знизиться на -7,32% протягом наступного тижня і досягне $ 3,01.

Fetch.ai (FET)

Fetch.ai (FET) - криптовалюта, що використовує штучний інтелект, щоб допомогти людям автоматизувати завдання. Fetch.ai побудована на основі високопродуктивного сегментованого ledger (комп'ютерна програма для фінансового обліку) та пропонує можливості смартконтрактів для розгортання рішень машинного навчання та штучного інтелекту для децентралізованого розв'язання проблем.

Крипто інвестор Quinten ділиться своїми думками щодо токену: “Я купив $FET на ICO ($0,08) 5 років тому і подвоїв свою позицію, коли він коштував $0,05 у листопаді 2020 року. У цьому хвилі вона подвоїться в 100 разів, дуже ймовірно, що навіть більше. Повна віра в проєкт в кінцевому підсумку окупиться сповна.

На хороші речі потрібен час. Я ніколи не вірив у те, що можна розбагатіти за одну ніч. $FET був "занадто молодим" в ніші штучного інтелекту, але створив чудову технологію і зараз має перевагу першопрохідця в найбільш очевидній історії криптовалют. У перші кілька років нікого це не хвилювало, але мене хвилювало.”

В той самий час популярний трейдер TheFlowHorse провівши аналіз криптовалюти вважає, що FET на порозі досягнення нових історичних максимумів. “У найближчі місяці буде сильний ривок.

Підсумок

Як бачите, штучний інтелект відіграє значну роль у крипто індустрії. Віталік Бутерін, як постійний генератор гарних ідей, знайшов ще одне застосування ШІ для блокчейнів. Якщо ШІ дійсно так добре справляється з помилками блокчейну, це може значно полегшити роботу розробникам у майбутньому.

Важливо зазначити, що стаття не є фінансовою рекомендацією, а теоретичним базисом для вашого практичного трейдингу. Завжди проводьте власне дослідження ринку та будьте уважними при виборі опції для інвестування. 

Застереження: Ця публікація містить винятково особисті думки та переконання автора. Редакція не несе відповідальності за зміст та достовірність матеріалів, розміщених у розділі «Блоги».

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Владислав Гринів Digital-журналіст. Пишу про Web3, ШІ, блокчейни та криптовалюту.