Інвестування у мем-коїни: потенційні перспективи та можливі загрози

За кавою ми щодня переглядаємо стрічки соціальних мереж, щоб трохи розслабитися. Надихнувшись певними мемами, криптоіндустрія створила відповідну криптовалюту.

22 квітня 2024 - 10:25
24 квітня 2024 - 14:01
 0  42
Інвестування у мем-коїни: потенційні перспективи та можливі загрози
Автор зображення: brokker.news

Хоча спочатку ці монети були створені як жарт, з часом все більше ентузіастів криптовалют зацікавилися ними. Згідно з нещодавнім звітом CoinGecko, мем-монети показали найвищу прибутковість - 1312,6% - серед найпопулярніших криптовалют у першому кварталі 2024 року. Що приваблює користувачів криптовалют у мем-монетах, які з них викликають найбільший інтерес і в чому проблема з цими криптовалютами?

Dogecoin (DOGE) 

Dogecoin - це децентралізована монета-мем, створена у 2013 році. Вона натхненна популярним мемом Doge про японського собаку Шиба Іну. Спочатку створена як жарт, вона швидко стала однією з найпопулярніших криптовалют. Тільки за 2021 рік ціна монети зросла на 4000% завдяки підтримці таких відомих людей, як Ілон Маск, Марк Кьюбан та Снуп Догг. Враховуючи постійні заяви Ілона Маска про підвищення ціни на Dogecoin, його вплив все ще залишається значним.

Однією з характеристик монети є необмежена кількість монет; це означає, що Dogecoin можна видобувати безліч разів, що призведе до постійної інфляції. Хоча DOGE краще підходить для транзакцій, особливо для чайових або невеликих платежів, він менш корисний для зберігання вартості.

Ще однією важливою властивістю є швидкість транзакцій. Виконання блоку відбувається щохвилини, на відміну від Біткоїна, де це займає до десяти хвилин.

У Dogecoin також є низька вартість транзакцій, що робить його доступнішою альтернативою таким сервісам, як PayPal.

Тим не менш, монета має недоліки. Оскільки Dogecoin децентралізований, його ніхто не контролює або володіє. Таким чином, перед тим, як інвестувати, важливо провести дослідження, оскільки в разі крадіжки чи шахрайства ніхто не зможе компенсувати вам збитки.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu - децентралізована криптовалюта, створена у 2020 році анонімною особою або групою осіб під псевдонімом "Ryoshi". Вона, як і Dogecoin, заснована на мемі Doge, який представляє собаку породи Шиба Іну. Монета була названа «вбивцею Dogecoin».

White paper (так званий "woofpaper") про SHIB описує його як криптовалютний проєкт, побудований на спільноті. Таким чином, "ShibArmy" - це децентралізована спільнота Shiba Inu, яка відповідає за підтримку та розвиток криптовалюти.

Знаковий момент для монети настав у 2021 році, коли засновник відправив половину запасу співзасновнику Ethereum Віталіку Бутеріну. Але Бутерін не оцінив подарунок, тому пожертвував 10% токенів, а 90% спалив.

Не зважаючи на те, що монета спочатку була відома як альтернатива Dogecoin, вона має важливий аспект, який її відрізняє від Dogecoin. Shiba Inu, яка була запущена на Ethereum, може запускати смартконтракти. які дозволяють монеті взаємодіяти з децентралізованими програмами.

SHIB можна використовувати для peer-to-peer цифрових платежів і як платіжний метод для компаній, однак він не так широко прийнятий, як інші криптовалюти.

Екосистема Shiba Inu також включає наступні інструменти:

  • ShibaSwap: децентралізована біржа 

  • Shiba Inu Incubator: тут талановиті люди з ShibArmy можуть проявити свою творчість і створити свої витвори мистецтва. 

  • Shiboshis: 10 000 не взаємозамінних токенів (NFT), що генеруються в екосистемі Shiba Inu і постійно зберігаються в блокчейні Ethereum, з різними функціями, які роблять кожен з них унікальним і колекційним.

Floki Inu (FLOKI)

Floki Inu - ще одна монета пов’язана з Ілоном Маском. Цього разу, однак, це пов'язано з її назвою, яка відтворює те, як Маск назвав свого собаку Шиба Іну.

Особливості Floki:

Спочатку монета була запущена на блокчейні Ethereum, але згодом вона з’явилася на Binance Smart Chain (BSC). Таким чином, Floki Inu стала однією з небагатьох, яка має унікальний багатоланцюговий протокол де невелика комісія з кожної транзакції йде безпосередньо командам маркетингу та розробки. Така структура комісійних підтримує залучення інфлюенсерів, пожертвування та внески в нові оновлення екосистеми Floki Inu.

Floki Inu пропонує чотири основні проєкти спільноти:

  1. Valhalla: ігровий метасвіт NFT

  2. FlokiFi: набір децентралізованих фінансових продуктів

  3. FlokiPlaces - маркетплейс для NFT і товарів

  4. Floki University - контентно-освітня платформа

Власники монет також мають певні переваги. Вони мають можливість зберігати свої токени, а потім отримувати винагороду за це. Кожного разу, коли люди обмінюють токени на криптобіржі, власники Floki в блокчейнах BSC та ETH отримують 4% винагороди. Крім того, завдяки партнерству з CryptoCart (CC) FLOKI можна використовувати для купівлі товарів у більш ніж 1500 магазинах, що відрізняє його від більшості мем-коїнів.

Pepe (PEPE)

Pepe — це монета-мем, створена у 2023 році на основі інтернет-мему «Pepe the Frog» (жабеня Пепе). Унікальна система перерозподілу токена заохочує інвесторів зберігати свої токени, що підвищує стабільність і збільшує шанси на успіх у довгостроковій перспективі.

Завдяки своїй незвичайній тематиці, присвяченій жабці Пепе, PEPE вирізняється на ринку криптовалют.  Відданість криптоспільноти цьому персонажу додає монеті певного шарму, виділяючи її серед конкурентів. Крім того, PEPE має ряд унікальних особливостей, які також відрізняють її від інших мем-монет. Вона функціонує за безподатковою політикою, стимулює довгострокові інвестиційні рішення через систему перерозподілу винагороди між зацікавленими сторонами, а також використовує механізм спалювання монет для регулювання кількості монет PEPE в обігу.

Dogwifhat (WIF)

Dogwifhat — це мем-коїн, який був створений на блокчейні Solana і має зображення собаки Шиба Іну в рожевому капелюсі. Монета привернула увагу криптовалютної спільноти та увійшла в сотню найпопулярніших криптовалют, перевершивши відомі мем-монети за обсягом торгів і ринковою капіталізацією. Як і всі попередники, WIF отримує вигоду від активної та відданої спільноти, яка просуває монету при кожній нагоді.

Нещодавно також відбувся лістинг монети на різних біржах, таких як Binance, WhiteBIT, KuCoin та інших.

Однак у монети є великий недолік - немає продукту, вигоди чи команди. WIF не має жодного застосування, окрім як купувати й сподіватися, що ціна зросте. Оскільки Dogwifhat не матиме команди розробників і ресурсів для створення продуктів чи послуг, їй буде важко підтримувати себе в майбутньому, коли на ринку з’являться нові мем-монети. Наразі WIF показує силу спільноти та її можливості, навіть якщо базовий актив не має корисності чи унікальної точки продажу.

Негативні сторони мем-монет

Хоча мем-коїни досить популярні серед користувачів, вони все ж мають певні недоліки й ризики, пов'язані з інвестуванням в них.

  1. Високий ризик волатильності: вартість мем-монет дуже нестабільна, оскільки на неї значною мірою впливають настрої спільноти та непередбачені зовнішні фактори, такі як твіти знаменитостей. Незважаючи на те, що вартість конкретної монети може стрімко зростати, як це сталося з Dogecoin, вона також може швидко впасти, якщо і коли її спільнота втратить інтерес до неї й піде далі. 

  2. Відсутність регулювання: Через те, що ці монети часто не підлягають регулюванню на тому ж рівні, що й інші криптовалюти,вони можуть стати більш вразливими до шахрайства.

  3. Відсутність довгострокової стійкості: Мемні монети часто створюються як короткострокові інвестиції, при цьому мало уваги приділяється їхній довгостроковій стійкості або потенціалу зростання. Це може зробити їх особливо ризикованими для інвесторів, які хочуть зберегти свої інвестиції в довгостроковій перспективі.

Якими ще можуть бути мем-коїни?

На своєму сайті Віталік Бутерін нещодавно розповів про проблематику мем-монет. За його словами, мем-коїни є найбільш обговорюваною темою серед спільноти у 2024 році. Однак Бутерін наголошує, що "нічого особливо нового чи цікавого в мем-монетах немає. Насправді часто буває навпаки: купа мем-монет Solana останнім часом були відверто надрасистськими. І навіть нерасистські мем-монети часто просто зростають і падають в ціні, не додаючи нічого цінного".  Підтверджуючи свої слова скриншотами незадоволених користувачів.

Крім того, Бутерін підкреслив потенціал мем-монет як третьої форми технології фінансування, яка слугує різним соціальним цілям (наприклад, AntiCancerCoin або ClimateCoin).

У своїй заяві засновник Ethereum сказав, що він з нетерпінням чекає на проєкти мем-коїнів, які підтримуватимуть соціальні блага, а не збагачуватимуть інсайдерів та творців.

"Я хочу, щоб більше якісних, цікавих проєктів, які роблять позитивний внесок в екосистему і світ навколо (а не тільки через "залучення користувачів"), отримували більше уваги. Принаймні, більше хороших мем-монет, ніж поганих, в ідеалі тих, які підтримують суспільні блага, а не просто збагачують інсайдерів і творців", - пише Бутерін.

Поширення проблемних монет викликало багато дискусій серед криптовалютної спільноти. На нещодавньому саміті BUIDL Asia в Сеулі Solana Foundation розглянула цю проблему та запропонувала свою стратегію вирішення. Остін Федера, директор зі стратегії Solana Foundation, провів паралель між криптоекосистемою та інтернетом. 

Федера заявив : "Вибір означає право розробника гаманця створювати список блокування. Майже кожен гаманець в кожній екосистемі відфільтровує спам NFT і спам токени. Користувачі завжди мають можливість розкрити щось, якщо захочуть, але ядро мережі повинно залишатися без обмежень".

Він також стверджує, що нерозумно очікувати від інтернет-провайдера (ISP) фільтрації потенційно образливого контенту.

"Ніхто не очікує, що Verizon візьме на себе юридичні зобов'язання запобігати потраплянню фішингових листів у вашу поштову скриньку або не давати вам доступу до потенційно расистських матеріалів", - сказав він. "Solana" - це все про програмувальний рівень. Це гаманці, які приймають рішення про тип контенту, який вони хочуть показати”

З іншого боку, Марк Целлер, засновник Aave Chan Initiative, підкреслив, що в деяких країнах, таких як Франція, інтернет-провайдери мають юридичне зобов'язання блокувати певні типи контенту. 

"Я не кажу, що це добре, і не намагаюся бути політичним. Цікаво відзначити, що різні культури по-різному підходять до однієї й тієї ж проблеми", - сказав він. "Орієнтуючись на етос блокчейну, ми, як правило, підтримуємо свободу слова і вважаємо, що протистояння цензурі важливіше, ніж видалення неприємного контенту".

Підсумок

Монети стали найприбутковішою категорією криптовалют завдяки своїй популярності. Незважаючи на це, важливо пам’ятати про всі ризики та недоліки даних монет. Адже вони мають як позитивні, так і негативні сторони, які необхідно проаналізувати та врахувати перед інвестуванням.

Застереження: Ця публікація містить винятково особисті думки та переконання автора. Редакція не несе відповідальності за зміст та достовірність матеріалів, розміщених у розділі «Блоги».

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Владислав Гринів Digital-журналіст. Пишу про Web3, ШІ, блокчейни та криптовалюту.